PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Konkurenci donoszą na siebie nawzajem

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 11 maja 2010 11:47

Przedsiębiorcy donoszą na rywali nie tylko do Panstwowej Inspekcji Pracy, ale też np. do inspekcji handlowej. Niektóre zgłoszenia dotyczą ważnych naruszeń przepisów (np. wprowadzenia do obrotu produktów niebezpiecznych), ale zdarza się też, że firmy skarżą się ich zdaniem na nieuczciwe reklamy lub promocje - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Niektóre firmy, chcąc utrudnić prowadzenie działalności konkurentom, składają na nich skargi do Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) z podrobionymi podpisami ichpracowników. Dzięki temu zyskają pewność, że w ciągu 30 dni w konkurencyjnej firmie przeprowadzona zostanie kontrola. Skargi anonimowe są sprawdzane tylko, jeżeli ich uzasadnienie i wskazane naruszenia wymagają szybkiej interwencji.

Sprawdzanie czy w konkretnym przypadku doszło do sfałszowania dokumentów przez konkurencję, może być trudne. Zdarza się bowiem, że to pracownicy podpisują skargę do PIP fikcyjnym imieniem i nazwiskiem lub wpisują dane kolegów z pracy. Chcą w ten sposób uniknąć jakichkolwiek podejrzeń o złożenie skargi do inspekcji pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane