PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Konkurenci wnieśli skargę na wybór Hard Rock Cafe najemcą lokalu we Wrocławiu

Autor: gazeta.pl 5 czerwca 2016 10:00

Przetarg na najem lokalu w kamienicy na Rynku 25 we Wrocławiu, wygrała restauracja Hard Rock Cafe. Konkurenci chcą ponownego rozpatrzenia ofert ze względu na niską stawkę czynszu - podaje gazeta.pl

Na przetarg wpłynęły trzy oferty: od restauratorki Magdaleny Gessler, prowadzących m.in. restaurację Bernard w Rynku, Adama Piskozuba i Moniki Piskozub-Olewińskiej oraz spółki akcyjnej Barista S.A., która w Polsce jest franczyzobiorcą marki Hard Rock Cafe.

Skargę złożyli restauratorzy prowadzący Bernarda, domagają się ponownego rozpatrzenia ofert. Przekonują, że za lokal o powierzchni 711 m kw. zaproponowali gminie dwa razy więcej niż zwycięzcy przetargu, czyli 53 tys. zł.

Reprezentujący ich mecenas Dariusz Rosiak wylicza, że w ciągu dziewięciu lat, na które podpisana zostanie umowa, gmina straci na swoim wyborze około 2,7 mln zł netto.

Miasto odpowiada, że w warunkach przetargu nie zapisano, że wysokość czynszu będzie decydująca. Istotna jest także funkcja miastotwórcza, nie tylko ekonomiczna - czytamy w gazeta.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane