PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Konsolidacja z PHU Ango to kolejny krok Bać-Polu w integracji polskiej dystrybucji

Autor: www.dlahandlu.pl 16 sierpnia 2012 11:27

Konsolidacja z PHU Ango to kolejny krok Bać-Polu w integracji polskiej dystrybucji

Grupa Bać-Pol S.A. intensywnie uczestniczy w procesach integracji na polskim rynku dystrybucyjnym i właśnie finalizuje konsolidację z firmą PHU Ango. Firmy podpisały list intencyjny, a ostateczną umowę, na mocy której nastąpi połączenie kapitałowe firmy planują podpisać w ciągu najbliższych tygodni, jeszcze w sierpniu.

Firma PHU Ango powstała w 1990 roku. Centrala mieści się w Kałuszynie i działania operacyjne prowadzi również poprzez swoje oddziały w Katowicach, Radomiu, Rzeszowie, Białymstoku, Kościerzynie i Szczecinie. Firma jest znaczącym dystrybutorem produktów takich producentów jak: Unilever, Kruszwica, Bielmar, Kraft, Masterfoods, Pudliszki, Agros Nova, Nestle, Lorenz, Sokpol, Hortex, Nestle Pacific, SM Gostyn, Perfetii Van Melle, Pamapol

Prezes Leszek Bać oraz właściciel PHU Ango - Andrzej Goźliński - uważają, że ta konsolidacja otworzy Grupie nowe możliwości. Przede wszystkim Grupa Bać-Pol stanie się strukturą ogólnopolską i dzięki temu będzie mogła oferować oraz świadczyć swój serwis dystrybucyjny klientom i producentom na terenie całego kraju. Z drugiej strony oddziały PHU ANGO, dzięki możliwościom organizacyjnym i asortymentowym Grupy Bać-Pol, będą mogły rozwijać współpracę ze swoimi klientami detalicznymi i mocniej wspierać ich w konkurowaniu o konsumenta.

To kolejny krok Bać-Pol w integracji dystrybucji i w tworzeniu w kanale tradycyjnym realnej alternatywy wobec dotychczasowych liderów. Prezes Leszek Bać deklaruje, że chce odgrywać w tym zakresie ważną rolę i zapowiada, zgodnie z zaplanowaną strategią firmy, aktywny udział w dalszej konsolidacji rynku FMCG w Polsce.

Przypomnijmy, że 8 sierpnia Grupa Bać-Pol podpisała umowę o współpracy z LD Holding. Dzięki niej, firma została strategicznym dostawcą towarów do sieci handlowych eLDe, Livio i Sieć 34.   Natomiast 1 sierpnia doszło do zawarcia porozumienia pomiędzy firmą Bać-Pol a jedną z większych hurtowni spożywczych w Małopolsce - firmą Hampol z Niepołomic. Celem połączenia obu firm ma być utworzenie kolejnego oddziału Grupy Bać-Pol.

Firma informowała również, że jej kolejnym celem akwizycji będzie hurtownia nabiałowa Agolma z siedzibą w Krępicach pod Wrocławiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane