Konsumenci pozywają Walmarta za sprzedaż podrobionej egipskiej bawełny

Autor: dlahandlu.pl za businessinsider.com 9 listopada 2016 11:23

Firma Wal-Mart Stores Inc została pozwana przez konsumentów którzy twierdzą, że największy detalista na świecie sprzedawał produkty (pościel, prześcieradła) błędnie oznaczone jako "100% bawełna egipska". Walmart robił to przez wiele lat pomimo podejrzeń co do pochodzenia produktu.

Według skargi, Wal-Mart poddał w wątpliwość zawartość włókien w produktach Welspun India Ltd już w 2008 roku, ale wstrzymał ich sprzedaży dopiero dwa miesiące temu, podobnie jak i błędnie oznakowanych produktów firmy Target Corp.

Powódka, Dorota Monahan z Michigan powiedziała, że ​przepłaciła kupując pościel w Walmarcie, ponieważ sądziła, że produkt został wykonany z bawełny egipskiej, a więc lepszej jakościowo niż w przypadku tańszych pościeli.

Oskarżyła Walmart o naruszenie prawa amerykańskiego dotyczącego etykietowania włókien tekstylnych oraz reklamy, a ubiega się o odszkodowanie dla każdego, kto kupił błędnie oznaczoną pościel firmy Welspun w Walmarcie.

Rzecznik sieci zapowiedział, że firma będzie się bronić. Sprzedawca usunął takie produkty po przeprowadzeniu kompleksowego przeglądu prawie dwa miesiące temu i od tamtej pory oferuje klientom pełny zwrot pieniędzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,01

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane