PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Konsumenci radlerów lubią nowości

Autor: dlahandlu.pl 8 kwietnia 2016 12:11

- Zgodnie z przyjętą strategią rodzina Warki Radler rozwija się i zdobywa rynek dzięki nowościom, które utrzymują stałe zainteresowanie konsumentów. – mówi Małgorzata Gąska Brand Manager Warki Radler.

Warka Radler rozpoczęła podbój rynku od klasycznego wariantu cytrynowego. Rok później do smaku cytrynowego dołączył nowy smak - jabłkowy, a w 2014 r. wariant bezalkoholowy – Warka Radler 0,0% również o smaku cytryny. W kwietniu 2015 r. na rynku pojawił się wariant o smaku czarnej porzeczki z limonką. W sezonie 2016 do rodziny Warki Radler dołącza nowy smak: jabłko z gruszką, który zastępuje wariant jabłkowy.

– Połączenie jabłka z gruszką to nasza kolejna propozycja, która rozwija w innowacyjny sposób wariant jabłkowy, ale wciąż pozwala zostać w kręgu polskich smaków, bardzo dobrze przyjmowanych przez naszych konsumentów - dodaje Małgorzata Gąska.

Pozycja Warki Radler jest wielkim sukcesem Grupy Żywiec. Już w 2014 r. przewyższyła ona sprzedaż wszystkich pozostałych radlerów łącznie. W 2015 r. dzięki popularności wariantu porzeczkowego i skutecznie realizowanej długofalowej strategii marketingowej, marka obroniła tę pozycję, utrzymując pozycję lidera i zdobywając 48% procentowy udział w rynku (*dane: Grupa Żywiec za Nielsen, Panel Handlu Detalicznego, udziały wolumenowe, w okresie YTD XI 2015 w kategorii radlerów).

Polski radler jest najlepiej sprzedającym się radlerem HEINEKENA na świecie, pozostawiając inne marki radlerów z Grupy daleko w tyle. Spośród 5 największych radlerów HEINEKENA, polski radler w 2015 r. pod względem sprzedaży wolumenowej zdystansował o ponad 50% takie znakomitości z portfolio HEINEKENA jak Amstel Radler z rynku holenderskiego i hiszpańskiego, Goessler z Austrii czy brazylijskiego Kaiser Radler.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane