Konsumenci stymulują innowacje w branży piwnej

www.portalspozywczy.pl 7 marca 2017 16:16

Guillaume Duverdier, prezes Grupy Żywiec ocenia, że w tym roku konsumenci piwa w Polsce nadal będą poszukiwać różnorodności smaku, co będzie napędzać innowacje w branży.

- Spodziewamy się kontynuacji dotychczasowych trendów – konsumenci będą nadal poszukiwać różnorodności smaku, co będzie stymulować innowacje – mówi serwisowi portalspozywczy.pl prezes Grupy Żywiec, Guillaume Duverdier.

Dodaje też, że w ubiegłym roku widoczna była kontynuacja trendów z poprzednich lat.

- Mimo, że lager to wciąż najczęstszy wybór konsumenta, to najbardziej dynamicznie rozwijają się piwne specjalności, piwa smakowe. Widać także rosnące zainteresowanie piwami nisko i bezalkoholowymi – mówi prezes Grupy Żywiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • pan pyfko 2017-03-07 18:38:46

  Wielki browar się chwali, że robi piwo od ponad 250 lat i robi g......o a mały prywatny browarek robi piwo od 5 lat i pije się to wybornie. Gdzie tu siła tradycji? Tego co produkują teraz, mój dziadek nie rusza i wylewa do zlewu, a pije piwo od ponad 70 lat. Ma chłop swój rozum a na marketingi leje z góry.

 • pan pyfko 2017-03-07 18:29:50

  "Konsumenci stymulują innowacje" - co należy rozumieć tak:  Wielkie browary stają na głowie aby przyciągnąć Klientów nowym produktem (sic piwo szampańskie). Ludziom piwo od znanych marek przestało smakować, bo wszystkie smakują tak samo.  Jeśli ktoś wypuści coś przeciętnie poprawnego, inni go naśladują. Brak jest jakiejkolwiek indywidualności w smaku i to ludzi wkurza, więc przenoszą się na droższe piwa małych producentów lub cydr.  Polacy mają dość beznadziejnego "pseudopiwa" od wielkich i bezczelnych koncernów, które niszczą małych producentów dbających o tradycję piwowarską.  Konsumenci przejrzeli na oczy i widzą czym jest LOKALNE, PRAWDZIWE, ŚWIEŻE I PACHNĄCE PIWO a czym żuloszczoch z puszki, magazynowany w hurtowni kilka miesięcy i puszczony do marketu po 1.28  Za niektóre marki typu powinno się topić w kadzi dyrektora produkcji, piwowara i księgowego, ale co tam sami piłują gałąź na której siedzą. Padną za kilka sezonów i po zawodach.ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,10

 • Śr

  3,01

 • Min

  2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane