Konsumenci szukają w sieci informacji o sokach i napojach

Autor: dlahandlu.pl 10 lutego 2011 15:29

Dla internautów odpowiedzialnych za zakup napojów internet jest jednym z podstawowych źródeł informacji na temat tej kategorii produktowej. Połowa z nich najchętniej poszukuje w sieci informacji na temat kawy oraz soków owocowych i warzywnych - wynika z badania przeprowadzonego dla IAB przez PBI.

Korzystają oni z wyszukiwarek, grup dyskusyjnych, a także zaglądają na strony www producentów. W internecie poszukują najczęściej opinii innych użytkowników o konkretnym produkcie, opisów produktów, informacji o cenach. Internauci są aktywną grupą konsumentów, która uczestniczy w procesie kształtowania się wizerunku konkretnych produktów, marek i producentów.

Badani internauci najczęściej poszukują w sieci informacji na temat kawy (51 proc.) oraz soków owocowych i warzywnych (połowa badanych). Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się: herbata (43 proc.), niegazowana woda mineralna (41 proc.) oraz napoje energetyzujące i izotoniczne (39 proc.). Informacje na temat pozostałych kategorii napojów i soków są poszukiwane wyraźnie rzadziej (nie więcej niż 35 proc. wskazań), jednak tylko nieliczna grupa internautów (13 proc.) twierdzi, że w ogóle nie szuka takich informacji.

Zapytani o rodzaj informacji poszukiwanych w sieci na temat napojów, respondenci wskazywali najczęściej opinie innych użytkowników o konkretnym produkcie (60 proc.), opisy produktów (55 proc.) oraz informacji o cenach (52 proc.). Nieco mniej niż połowa respondentów poszukuje w sieci testów napojów (47 proc.) oraz nowości i promocji (46 proc.). Część Internautów skupia także swoją uwagę na informacjach dotyczących kwestii zdrowotnych: poradach dotyczących zdrowego odżywania (44 proc.), leczniczych właściwościach niektórych napojów (41 proc.), ich oddziaływaniu na cerę, samopoczucie, sen etc. (40 proc.).

Biorąc pod uwagę aktywność badanych internautów możemy dostrzec, że wśród osób, które poszukują informacji o napojach i sokach, 76 proc. robi to co najmniej raz w miesiącu.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,60

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9801

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane