Konsumenci w lepszych nastrojach

Autor: PAP 4 maja 2017 14:18

W kwietniu znacząco poprawiły się nastroje ekonomiczne. Wartość wskaźnika TNS Consumer Index jest najwyższa od 9 lat i wynosi 2 pkt. W porównaniu do marca jest to wzrost o 5,4 proc.

Kantar TNS w każdym miesiącu bada nastroje ekonomiczne Polaków, pytając o opinie na temat sytuacji ekonomicznej kraju oraz gospodarstw domowych. W kwietniu TNS Consumer Index miał wartość 2 pkt. W porównaniu do marca br. odnotowano wzrost o 5,4 punktu procentowego. Wskaźnik może przyjmować wartości od -100 do +100.

Obserwowany w kwietniu rekordowy wzrost TNS Consumer Index to wypadkowa pozytywnych zmian w obu tworzących go wskaźnikach. Poprawił się zarówno wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju, który wynosi -1,8 pkt. (wzrost o 5,4 punktu procentowego), jak i wskaźnik oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych, który wyniósł 5,9 pkt., po wzroście o 5,4 punktu procentowego.

Badanie TNS Kantar zostało przeprowadzone w dniach 6-11 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1067 mieszkańców Polski w wieku powyżej 15 lat w formie wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane