PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kontrowersje wokół reklamy Gang Świeżaków Biedronki. Prawnicy Lidla przyjrzą się sprawie

Autor: Wp.pl 13 września 2016 12:54

Kontrowersje wokół reklamy Gang Świeżaków Biedronki. Prawnicy Lidla przyjrzą się sprawie fot./gangswiezakow.biedronka.pl

Najnowszą akcję lojalnościową Biedronki Gang Świeżaków rok wcześniej przeprowadził Lidl w Portugalii - ustaliła Wirtualna Polska. Biedronka odpowiada, że od nikogo pomysłu nie ściągnęła, a jedynie kupiła ten sam koncept marketingowy, co konkurent. Lidl poprosił prawników o przyjrzenie się sprawie.

Pod koniec sierpnia Biedronka wystartowała z akcją Gang Świeżaków, w ramach której otrzymać można pluszaka w kształcie owocu czy warzywa. Wystarczy zebrać odpowiednią liczbę naklejek. W telewizyjnej reklamie można usłyszeć, że "kolekcja Gangu Świeżaków tylko w Biedronce".

Jednak, jak pisze Wp.pl, dwa lata temu portugalski oddział Lidla zorganizował akcję o tej samej nazwie. Wersja portugalska to "Gang dos Frescos". 

Przeczytaj także:

Maskotki rozdawane przez Lidla wyglądają niemal identyczne jak te, które obecnie można kupić w Biedronce. Reklamy też są bardzo podobne, właściwie zmienia się jedynie sceneria - kuchnię z reklam Lidla zastępuje szkolna stołówka.

Jak podaje Wp.pl, to nie koniec podobieństw. Aby dostać znaczki potrzebne do otrzymania portugalskiego „Frescos”, trzeba było wydać 10 euro (ok. 43 zł). W Biedronce minimalna kwota transakcji niezbędna, by dostać punkt, to 40 zł.

Więcej na finanse.wp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • śliwka sabina 2016-11-18 17:12:19

  Moim zdaniem to dobry pomysł bo zachęca dzieci do jedzenia owoców i warzyw

 • Ewela 2016-10-01 08:32:30

  w Pl te 40zl za znaczek to za dużo. ta akacja jest straszna bo mój 30-latek bardzo chce pluszowego pomidorka a sam kosztuje 49zł... wymierzona jest w najmłodszych kilkulatków. żeby zdobyć 1 pluszaka trzeba ostawić w biedronce majątek a komplecie pluszaków nawet nie myślę. ja pomidorka małemu uszyję w domu:)

 • Ojo 2016-09-14 12:08:07

  W Polsce też już była taka akcja - w sieci "Piotr i Paweł"

  3 lata temu !  Marketing Lidla myśli że jest pionierem każdego typu akcji ...ha ha

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane