PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Korczowa Dolina: Na wschód wyjechały towary za ponad miliard złotych

Autor: www.dlahandlu.pl 12 października 2016 10:56

1 135 318 393,37 zł - to łączna wartość towaru, który wyjechał na wschód w pierwszej połowie 2016 r. przez przejścia graniczne podległe Izbie Celnej w Przemyślu tj. Korczowa, Medyka, Krościenko. Przejścia te znajdują w pobliżu od Korczowej Doliny Centrum Handlu i Magazynowania.

Centrum Handlu i Magazynowania Korczowa Dolina to największe centrum handlowe przy granicy z Unią Europejską. Wyróżnia się lokalizacją: 2 km od granicy z Ukrainą, przy autostradzie A4 - głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. Centrum leży przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w strefie małego ruchu granicznego (MRG). Strefa ruchu bezwizowego pozwala na swobodne przekraczanie granicy obywatelom Ukrainy. Jest to także strefa Tax Free, dzięki której mieszkańcy Ukrainy bezpośrednio w Centrum mogą otrzymać zwrot podatku VAT od zakupionych towarów.

W sierpniu 2011 została otwarta Hala Kijowska, pierwszy z trzech budynków z parkingiem na ponad 700 miejsc postojowych. Od lipca 2014 funkcjonuje także Hala Lwowska. W kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 000 mkw. docelowo funkcjonować będą trzy hale: Kijowska, Lwowska i hala nr 3 z parkingiem na łącznie 2 200 miejsc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane