Korczowa Dolina otrzymała dofinansowanie. Obiekt będzie kosztować 55 mln zł

Autor: PAP 28 września 2012 16:37

Ponad 55 mln zł kosztować będzie budowa drugiej hali w Centrum Handlu Korczowa Dolina w miejscowości Młyny (Podkarpackie). Inwestycja dofinansowana jest z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. Obiekt powinien być gotowy w przyszłym roku.

Ww nowej hali, która stanie obok już funkcjonującej Hali Kijowskiej, do dyspozycji najemców będzie 15 tys. mkw. powierzchni handlowej. Istniejący parking powiększy się o kolejne 700 miejsc postojowych.

Pierwsze prace przygotowujące teren pod budowę rozpoczną się jeszcze tej jesieni; otwarcie hali nastąpić ma w trzecim kwartale przyszłego roku.

Budowa obiektu będzie kosztować 55 mln zł, z tej kwoty ponad 41 mln zł stanowić będzie unijne dofinansowanie z programu Innowacyjna Gospodarka.

Dotychczas w centrum działa jedna hala - Kijowska, która oddana została do użytku w sierpniu ub.r. Wśród branż, jakie znajdują się w hali, są m.in. AGD, RTV, obuwnicza, spożywcza i medyczna.

Centrum w sumie ma się składać z trzech hal. Oprócz Kijowskiej i Lwowskiej, powstać ma jeszcze Doniecka. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy rozpocznie się jej budowa.

Funkcjonujące od roku Centrum Handlu Korczowa Dolina położone jest 2 km od przejścia granicznego z Ukrainą - w Korczowej. Odległość obiektu od Lwowa i od Rzeszowa to 80 km, a od Przemyśla ok. 20 km. Centrum znajduje się przy węźle komunikacyjnym "Korczowa" budowanej autostrady A4.

Inwestorem, który realizuje projekt, jest spółka Korczowa Dolina.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,19

  • Śr

    0,75

  • Min

    0,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane