PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kosmetyczny dostawca marek własnych m.in. do Biedronki notuje wzrost zysku o 17 proc.

Autor: dlahandlu.pl 6 listopada 2014 09:39

Notowany na warszawskiej giełdzie producent kosmetyków i chemii gospodarczej Global Cosmed w wypracował w pierwszych trzech kwartałach 2014 roku 6,1 mln zł zysku netto, czyli o 17 proc. więcej niż poprzednim roku. Najmocniej rosła rentowność.

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 7,7 mln zł, natomiast zysk netto 6,1 mln zł, co oznacza odpowiednio 12 proc. i 17 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. W tym samym okresie przychody ze sprzedaży wyniosły 120,3 mln zł, z czego ze sprzedaży wyrobów i towarów 117,7 mln zł w porównaniu do 88,9 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o ponad 32 proc.
W samym III kwartale spółka osiągnęła 44,7 mln przychodów, 2,5 mln zł zysku operacyjnego i 2 mln zł zysku netto.

Zarząd podtrzymuje opublikowaną w kwietniu br. jednostkową prognozę finansową. Zakłada ona, że w 2014 r. radomska spółka wypracuje przychody na poziomie 142,7 mln zł i osiągnie 10,5 mln zł zysku z działalności operacyjnej oraz ponad 8,0 mln zł zysku netto.

- Zakładaliśmy, że w tym roku znacząco zwiększy się nasza rentowność. Udaje nam się realizować to założenie, ze względu na koncentrację na najbardziej rentownych kontraktach. Do skokowego wzrostu przychodów oraz wzrostu rentowności w najbliższych kwartałach powinny przyczynić się realizowane akwizycje oraz inwestycje w moce produkcyjne - mówi Ewa Wójcikowska, prezes zarządu Global Cosmed S.A.

W październiku Global Cosmed przejął aktywa domal wittol Wasch und Reinigungsmittel, niemieckiego producenta środków czyszczących i detergentów. Głównym biznesem spółki jest działalność w segmencie marek prywatnych. Połączenie zasobów, kompetencji oraz możliwości obydwu firm pozwoli na szybkie zwiększenie efektu skali, jednocześnie podnosząc efektywność kosztową i sprzedażową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane