PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Koszt uruchomienia tesco.com w Polsce wyniesie 15-20 mln zł

Autor: portalspozywczy.pl/dlahandlu.pl 19 kwietnia 2011 20:49

Koszt uruchomienia tesco.com w Polsce wyniesie 15-20 mln zł

Pod koniec roku finansowego 2011/12 (kończącego się w lutym) pierwsi klienci zrobią zakupy w sklepie internetowym Tesco.com w Polsce. E-sklep wystartuje w Warszawie a po pięciu latach od uruchomienia usługa obejmie 60 proc. naszego kraju.


- Siłą naszego sklepu ma być szeroki asortyment oraz niskie ceny. Dostawy będą realizowane z hipermarketów, które znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania klienta - mówi Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska. Zostaną one w tym celu specjalnie przebudowane, by można w nich było kompletować towar do zamówień i wysyłki.

Obecnie dział IT Tesco prowadzi prace nad dostosowaniem brytyjskich rozwiązań związanych z handlem internetowym do polskich realiów sprzedażowych i rynku.

- W jednym ze stołecznych hipermarketów prowadzimy obecnie prace, które mają go dostosować do prowadzenia sprzedaży internetowej. Po uruchomieniu usługi i wyeliminowaniu błędów systemu, które z pewnością się pojawią, ruszymy z rozwojem projektu na całą Polskę - mówi prezes Tesco Polska.

Pytany o koszty realizacji projektu Ryszard Tomaszewski stwierdził, że najwięcej pochłoną wydatki inwestycyjne związane z przebudową i dostosowaniem obiektów do działalności e-sklepu: m.in. utworzenie magazynu i specjalnej chłodni. Będzie to kwota w granicach 15-20 mln zł. W związku z tym, że nad dostosowaniem projektu do polskiego rynku będzie pracował własny zespół IT Tesco, nie powinno to podnieść jego kosztów.

Prezes nie chciał oszacować kosztów operacyjnych e-sklepu. Stwierdził, że firma nie zdecydowała jeszcze, czy samochody dostawcze zostaną wyleasingowane, czy też zakupione na własność. Dodał, że w kosztach należy także uwzględnić zatrudnienie pracowników, którzy będą obsługiwać sklep internetowy, min. kompletować produkty według otrzymanych zamówień.

Jest także kilka innych nie rozwiązanych problemów: - Nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy za zakupy będzie można płacić jedynie kartą. Niewykluczone, że będzie można robić to także gotówką. Należy wziąć pod uwagę fakt, że nie wszyscy w Polsce posługują się kartami - zastanawia się prezes Tesco Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane