Kosztem 30 mln zł ruszyło pierwsze Tesco Extra w Warszawie

Autor: www.dlahandlu.pl 4 czerwca 2013 13:00

Kosztem 30 mln zł ruszyło pierwsze Tesco Extra w Warszawie

Placówka przy ulicy Górczewskiej jest 20. sklepem sieci przebudowanym według nowego konceptu. Koszt inwestycji wyniósł ok. 30 mln zł. Docelowo wszystkie hipermarkety firmy będą działały pod tym szyldem. - Skończyła się w Polsce wojna na ilość sklepów, teraz liczy się jakość. Z naszym zapleczem, włączając sprzedaż przez internet, możemy dotrzeć do 80-90 proc. klientów w Polsce - mówi Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco.

Największy dział zabawek, największa restauracja samoobsługowa w sieci Tesco i tekstylia jak z galerii handlowej - takie mają być wizytówki całkowicie zmodernizowanego sklepu przy ul. Górczewskiej, pierwszego hipermarketu zbudowanego niemal 20 lat temu. - Stawiamy w nim na to, co klienci przyjęli najlepiej we wcześniejszych dziewiętnastu naszych hipermarketach Tesco Extra: bardzo duży wybór dań w samoobsługowej restauracji oraz rozbudowane działy zabawek, tekstyliów i piekarni - dodaje Ryszard Tomaszewski.

Wewnątrz sklepu zmiany objęły niemal 40 działów. Klikadziesiąt tysięcy różnorodnych produktów ułożono na nowych regałach i w nowych meblach chłodniczych. Zupełnie nową ekspozycję mają: pieczywo, sery i wędliny. Kosztem kilku butików i dawnego stoiska z potrawami z grilla sala sprzedaży Tesco powiększyła się do ponad 8 tys. mkw. Dodatkową przestrzeń wykorzystał dział odzieżowy. Obecny dział zabawek ma niemal 300 mkw. powierzchni, co czyni go największym w sieci Tesco.

Hitem nowego sklepu ma być restauracja samoobsługowa Bistro o powierzchni ponad 300 mkw. - największy tego typu lokal Tesco w Polsce. Podobnie jak w pozostałych Bistro, sieć proponuje konsumentom wybór dań w cenie 2,89 za 100 g. 

Modernizacja objęła również pasaż handlowy, w którym stanęły nowoczesne stoiska dla najemców krótkoterminowych.

Przebudowa hipermarketu trwała 5 miesięcy. Tym samym, w podwyższonym standardzie działa już 20 z 69 hipermarketów Tesco. Zarządzający
siecią liczą, że podobnie jak w przypadku wcześniejszych modernizacji również hipermarket przy Górczewskiej odnotuje dwucyfrowy wzrost liczby klientów, a w dziale gastronomicznym będą to nawet wzrosty trzycyfrowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • spostrzegawczy 2013-06-12 15:29:41

    2,89 za kilogram? Nie dosc , że autor nie napisał czego 2,89 to jeszcze zaniżył !

  • koneser Bistro 2013-06-05 19:42:05

    Sprzedaż dań w Tesco Bistro, na miejscu i na wynos kosztuje 2,89 zł/ 100g a nie jak wyżej napisano za 2,89 zł/kg!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane