KOWR: Aplikacja Polska Smakuje musi jeszcze być dopracowana

Autor: PAP 23 października 2017 22:23

Aplikacja mobilna i strona internetowa kampanii „Polska Smakuje” wymagają dopracowania - poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Akcja promocyjna ma zachęcać konsumentów do poszukiwania regionalnych produktów.

Od 2016 r. kampanię promocji polskiej żywności "Polska Smakuje" prowadziła Agencja Rynku Rolnego. Na wiosnę br. zrodził się pomysł uzupełnienia jej o aplikację mobilną oraz stronę internetową, czyli zbudowanie platformy komunikacji między producentami polskiej żywności a konsumentami.

Aplikacja ma gromadzić informacje o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnych produktów spożywczych. Każdy, kto produkuje żywność zgodnie z systemami jakości, działa w ramach rolniczego handlu detalicznego, może założyć własny profil, na którym zamieści informacje o swojej ofercie oraz dane kontaktowe. Profil miał być na bieżąco uzupełniany, a zdjęcia produktów zamieszczone przy opisie. Aplikacja ma pozwolić konsumentom jednym kliknięciem odnaleźć lokalnych producentów.

W wyniku przetargu wyłoniono wykonawcę. Jest nim łódzka firma Mobilems Sp. z o.o. Wykonanie samej aplikacji oraz strony internetowej kampanii miało kosztować zgodnie z umową ok. 330 tys. zł. W lecie w ramach tej kampanii promowano żywność m.in. w pociągach Intercity oraz na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Jak tłumaczy dyrektor generalny KOWR Witold Strobel, inicjatywa powstała wcześniej niż utworzono Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który przejął od 1 września br. działania prowadzone przez ARR. KOWR przejęła więc umowy zawarte przez ARR. Jedną z nich jest ta na wykonanie aplikacji mobilnej oraz strony internetowej do kampanii "Polska Smakuje".

"Niestety aplikacja mobilna oraz strona internetowa wciąż wymagają dopracowania. Te działania powinna wykonać firma odpowiedzialna od strony technicznej za przygotowanie aplikacji i strony" - zaznacza KOWR w komunikacie przysłanym do PAP. Dodano, że "w umowie przewidziane zostały też kary umowne za niewykonanie konkretnych części zlecenia. Umowa z wykonawcą według stanu na 20 października 2017 r. nie została rozliczona".

"Jako dyrektor generalny KOWR zleciłem przeprowadzenie kontroli wewnętrznej projektu. Poleciłem też pilne usunięcie wszelkich usterek w porozumieniu z wykonawcą umowy, aby użytkownikom udostępnić wszelkie przewidziane w projekcie funkcjonalności aplikacji. Mam nadzieję, że wkrótce zarówno aplikacja, jak i strona internetowa Polska Smakuje będą służyć wszystkim, którzy poszukują regionalnych i smacznych produktów żywnościowych pochodzących z Polski" - poinformował Strobel.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane