PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

KPH: Jedno miejsce w sklepie sieciowym likwiduje 4-5 miejsc w handlu niezależnym

Autor: polskieradio.pl 22 lipca 2015 09:28

KPH: Jedno miejsce w sklepie sieciowym likwiduje 4-5 miejsc w handlu niezależnym fot. shutterstock

PiS i związkowcy chcą od rządu ochrony polskich przedsiębiorców przed ekspansją wielkich sieci handlowych. Zdaniem polityków PiS i branży związkowej, wielkie markety łamią standardy wyznaczone przez Bank Światowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju w kwestii poszanowania praw pracowniczych, tworzenia nowych miejsc pracy oraz umożliwienia rozwoju lokalnym producentom żywności - podało Polskie Radio.

W konferencji w Sejmie wzięła udział dziennikarka śledcza z Londynu, Claire Provost, autorka raportu na temat dotowania niemieckich sieci handlowych z publicznych środków. Według jej ustaleń właściciel Lidla i Kauflandu, Schwartz Gruppe otrzymał w ciągu ostatnich 10 lat od Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju prawie 900 milionów dolarów na rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wiesław Michałowski z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej uważa, że idea, która przyświecała tej pożyczce została wywrócona do góry nogami, bo jedno miejsce w sieci likwiduje 4-5 miejsc w polskim handlu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • xdlol 2015-07-24 07:57:38

  za to pracownicy sieci zarabiają lepiej, niż pracownicy małych sklepów, dodatkowo klienci mają tańsze produkty

 • b prac. marketu 2015-07-23 20:59:33

  Nie tylko to zostało wywrócone do góry nogami.

  Sieci jak tylko weszły do polski tak skorumpowali na początku urzędasów z organów sanitarnych, samorządowych i w samym rządzie że dzisiaj polski handel już leży na kolanach i pełza resztkami sił. W tym od początku pomaga siecią -korporacją POHiD lobbysta. Sieci miały środki z dotacji bankowych po to aby min wynagradzać należycie polskich pracowników a wprowadziły zasadę 3 krotnego mniejszego wynagrodzenia naszego pracownika w stosunku do analogicznego st. u siebie. Polski robol pracuje i haruje na zagranicznych pracowników i w ten sposób mimo znośnego PKB my tego nie odczuwamy bo 50% pochłaniają te praktyki o których rząd POPSL wie doskonale.

 • FAZ 2015-07-23 13:28:47

  spóźnienie.... tak lekko 15 lat.

  ale lepiej późno niż wcale.

  w sumie już na kolanach ale jeszcze nie leżymy

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,59

 • Śr

  2,70

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane