KPMG: Eurocash ma szansę na zdominowanie rynku hurtowego

Autor: portalspozywczy.pl 27 marca 2014 19:08

Jeśli nie pojawi się duży konkurent dla Eurocashu, to wiele wskazuje na to, że firma ta zupełnie zdominuje rynek hurtowy i przekroczy 50 proc. udziału w całym tym rynku. Na razie nie ma żadnych sygnałów, by ktokolwiek mógł stworzyć taką przeciwwagę - ocenia Piotr Grauer, dyrektor KPMG.

- Pytanie o przyszłość rynku hurtowego to pytanie o to, czy pojawi się znacząca przeciwwaga dla Eurocashu, dla jego skali działania? Jeśli się nie pojawi, to wiele wskazuje na to, że Eurocash, którego skala już dziś jest wielokrotnie większa od każdego kolejnego gracza hurtowego, zupełnie zdominuje rynek hurtowy i przekroczy 50 proc. udziału w całym tym rynku - mówi Piotr Grauer.
Natomiast jeśli pojawi się poważny konkurent, wzrost udziału Eurocashu może się zatrzymać poniżej 50 proc. Jak ocenia ekspert, widać jednak dużo barier, by taka przeciwwaga się pojawiła.
- Po pierwsze, nie ma dziś inwestora z wystarczającym kapitałem i przekonaniem, by dokonać konsolidacji na rynku wśród mniejszych hurtowni. Z drugiej strony rozmowy między samymi właścicielami hurtowni o połączeniu sił, bez dodatkowego wsparcia kapitałowego, natrafiają na problemy typowe dla tego typu rozmów w Polsce. Nie sposób rozstrzygnąć, kto przejmie kontrolę, jak wynegocjować warunki współpracy atrakcyjne dla wszystkich, itd. - wymienia.
Zauważa, że mowa tu o połączeniu nie dwóch podmiotów, ale nawet czasami kilkunastu. Tymczasem rozmowy właścicieli hurtowni trwają już wiele lat i na razie nie widać ich owoców.
- Na dziś nie ma sygnału, by taki organizm mógł się pojawić, więc pozostaje wciąż otwarte pole dla Eurocashu, by podbijać rynek - ocenia Piotr Grauer.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2014-03-30 18:33:25

  To może Eurocash kupi SELGROS bo oni tam (zarząd) nie radzą sobie od lat (malowani Polacy i polscy karierowicze-dyrektorki!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,37

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane