PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Krakchemia nie kupi od Almy nieruchomości, żąda zwrotu zaliczki

Autor: dlahandlu.pl 24 października 2016 20:13

Krakchemia S.A. z siedzibą w Krakowie poinformowała, że 24 października 2016 r. złożyła wobec Alma Market S.A. z siedzibą w Krakowie oświadczenie o odstąpieniu od umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości, zawartej 25 września 2015r. i zmienionej aneksem z dnia 29 lutego 2016r., dotyczącej prawa użytkowania wieczystego działki gruntu położonej w Krakowie oraz prawa odrębnej własności budynku, znajdującego się na tej działce.

W związku z odstąpieniem od umowy, spółka wezwała Almę Market SA do zwrotu kwoty 10 mln zł uiszczonej tytułem zaliczki wraz z odsetkami umownymi.

We wrześniu 2015 r. Krakchemia zawarła jako kupujący ze swoim podmiotem dominującym Alma Market warunkową przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości w Krakowie za 12 mln zł. Warunkiem zawieszającym dla zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży było uzyskanie dla nieruchomości decyzji o warunkach zabudowy, pozwalającej na realizację inwestycji w postaci budowy budynku biurowo-usługowego.

Krakchemia S.A. należy do Grupy Kapitałowej Alma Market S.A.  Od 2000 roku spółka działa jako odrębny podmiot gospodarczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • akcjonariusz Krakchemi 2016-10-25 07:54:57

    Zlitujcie się - czy Wy czytacie komunikaty? Kto komu nie sprzeda nieruchomości - Krakchemia Almie ???

    Bo według mnie Alma Krakchemii.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane