Krakowski Kredens ze stratą na poziomie 2,9 mln zł; sieć liczy 47 sklepów

Autor: www.dlahandlu.pl 28 marca 2017 09:20

Krakowski Kredens ze stratą na poziomie 2,9 mln zł; sieć liczy 47 sklepów fot. za krakowskikredens.pl

Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA, której udziałowcem jest Alma Market rozwija sieć sprzedaży. Na koniec 2016 roku spółka ta posiadała 47 obiektów handlowych. W ostatnim czasie z rady nadzorczej spółki został wykreślony Mariusz Wojdon do niedawna członek zarządu Alma Market. W jego miejsce wpisany został Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii SA.

Obiekty są zlokalizowane w aglomeracji warszawskiej, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Zabrzu, Bielsku-Białej, Toruniu, Szczecinie, Gliwicach, Rzeszowie,Kielcach,
Lublinie, Gdyni, Białymstoku i Bydgoszczy. Spółka jeszcze w 2016 r. zaopatrywała Delikatesy Alma w produkty marki „Krakowski Kredens”.

W 2016 roku spółka otworzyła 4 nowe sklepy - w kwietniu uruchomiono nową lokalizację w Gdańsku, w październiku otwarto obiekt w Poznaniu, w grudniu działalność rozpoczęła placówka handlowa w Balicach oraz stoisko w delikatesach Alma w Krakowie. Na koniec 2015 roku do sieci również należało 47 placówek, co oznacza, że oprócz 4 otwarć, doszło też do 4 zamknięć placówek Krakowski Kredens.

Zakłada się, że część nakładów inwestycyjnych na kolejne nowe lokalizacje zostanie sfinansowana kapitałem własnym, natomiast w pozostałej części długoterminowym kredytem inwestycyjnym.

W 2016 roku Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. wypłacił na rzecz spółki dominującej (Alma Market) dywidendę w kwocie 3 mln zł.

Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. za 2016 rok wygenerowała stratę na
poziomie prawie 2,9 mln zł.

Obecnie spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska przygotowuje się do współpracy z innymi
sieciami działającymi na terenie kraju.

W 2017 roku spółka nie planuje otwarć nowych lokali do momentu wyjaśnienia kwestii właścicielskich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane