PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Krystyna Pawłowicz interweniuje w NBP w sprawie pożyczek dla Grupy Schwarz

Autor: gazeta.pl 5 października 2017 19:42

Na swoim profili facebookowym Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS, twierdzi, że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR), wspiera bezprawnie rozbudowę niemieckich sieci handlowych w Polsce. Zgłosiła już ten problem do prezesa NBP - podaje gazeta.pl

Krystyna Pawłowicz poinformowała, że o interwencję w sprawie pożyczek udzielanych przez EBOR „dramatycznie” prosili ją polscy przedsiębiorcy. Powiedzieli jej, jak twierdzi, że „polskie sklepy zmuszane są do likwidacji przez nieuczciwą konkurencję rozrastających się niemieckich sieci handlowych”.

Chodzi tu szczególnie o Kauflanda i Lidla, „które wspierane są bezprawnie potężnymi, wieloletnimi pożyczkami udzielanymi od kilku lat ich właścicielowi, tj. Schwarz Gruppe na rozwój sieci tych sklepów w Polsce.”

Posłanka o pożyczkach EBOR-u dla niemieckiej sieci poinformowała Adama Glapińskiego, prezesa NBP. Ten – jak informuje posłanka PiS – zajął się sprawą w trybie pilnym.

Nowy, wyznaczony przez prezesa NBP przedstawiciel Polski w banku EBOR, Wioletta Barwicka, która od początku sierpnia jest jednym z jego dyrektorów wykonawczych, ma przedstawić, na jednym z najbliższych posiedzeń zarządu, list prezesa NBP z pytaniami dotyczącymi praktyk pożyczkowych EBOR-u.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • detalista 2017-10-06 00:36:52

  Faktycznie rosną jak grzyby po deszczu, rodzimy handel nie jest w stanie tego zatrzymać czasami spowalnia.

  Jak już wiadomo w Chorwacji zmasakrowali im handel, bankrutuje największy gigant potentat - ale to tylko kasa z UE na wyrównanie szans, żeby wszyscy mogli do lidla mieć blisko

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane