Kryzys na rynku zakupów grupowych

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 26 listopada 2014 09:14

Gruper ma problemy z płaceniem swoim partnerom - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Piotr Majcherkiewicz, prezes Grupera, wprawdzie zapewnia, że spółka wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań wobec swoich partnerów, ale za chwilę przyznaje, że mogły się zdarzyć opóźnienia części płatności. Przekonuje, że sytuacja się poprawia.

Wygląda jednak na to, że te problemy to kolejny objaw coraz większego kryzysu na rynku zakupów grupowych. Po tym jak w 2010 r. zadomowiły się u nas polski oddział amerykańskiego Groupona i wspierany finansowaniem z niemieckiego funduszu inwestycyjnego Gruper, rozpoczął się wysyp "grupówek", których liczba przekroczyła setkę. Pomysł, by produkty i usługi sprzedawać ze zniżkami sięgającymi 90 proc., wydawał się strzałem w dziesiątkę.

Ale boom nie trwał długo, za co w dużej części odpowiadają same serwisy, ponieważ nie przykładały wagi do jakości i rzetelności reklamowanych ofert. Zaczęły się skargi od klientów. Narzekali też sprzedawcy, którzy czuli się przymuszani do zbyt wysokich rabatów i zaniżania jakości swoich usług - czytamy w "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • iness 2016-02-24 11:27:31

  oj niestety czas zakupów grupowych mija nieubłagalnie

  tutaj fajnei napisali też o tym ww: alterweb.pl/-zakupy-grupowe-dlaczego-ich-czas-mija

  Niska jakośc zawsze odbija się czkawką

 • Zakupowicz 2014-11-28 17:51:37

  Zakupy grupowe to jak sama nazwa wskazuje, zbiera się grupa osób chętna na zakup, a następnie negocjuje się oferty sprzedaży. A w tym przypadku mieliśmy do czynienia ze sprzedażą grupową niczym nie różniącą się od sprzedaży w sklepie www lub na popularnej platformie aukcyjnej.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,36

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane