Kryzys, nielojalni klienci i dyskonty powodem gorszych wyników Tesco

Autor: marketingsales.tyden.cz 11 maja 2015 21:36

Kryzys, nielojalni klienci i dyskonty powodem gorszych wyników Tesco David Morris

David Morris, nowy szef Tesco w regionie CEE,  jako powody pogorszenia wyników sieci  wymienił trudną sytuację gospodarczą, trudną sytuację na rynku detalicznym w ostatnich latach, zmiany w zachowaniach klientów i spadek ich lojalności oraz rozwój sklepów dyskontowych na większości rynków, na których działa Tesco.

Podkreślił, że firma musiała znaleźć sposoby, aby poprawić wyniki i ograniczyć koszty, dlatego zdecydowała się na stworzenie jednego zespołu zarządzającego działalnością w Europie Centralnej i zmniejszenie liczebności biur w każdym z krajów. Dodał, że jest to okres wielkich zmian, które z pewnością będą prowadziły do poprawy biznesu.

Pod koniec marca 2015 r. ze stanowiskiem prezesa Tesco Polska po dziewięciu latach pożegnał się Ryszard Tomaszewski. Tesco zdecydowało się na scentralizowanie zarządzania w Europie Centralnej - firma stworzyła jeden zespół, który odpowiadać będzie za rynki Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Zespołem nadzorującym działalność Tesco w regionie CEE zarządza David Morris, dotychczasowy prezes czeskiego oddziału sieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • pivov 2015-05-12 19:08:37

  Jasne, cyfry nie kłamią w szczególności w raportach Tesco. Nie ma to jak dobrze „skrojony” raport który wszystko wyjaśni, objaśni i uspokoi:)

  „Jeżeli raport mówi że klienci popełniają błąd nie kupując w sklepach Tesco… to na pewno tak jest”

 • Marta 2015-05-12 16:44:54

  Mam być lojalna i przepłacać za towar. szukam tam gdzie mam gwarancje świeżości i tańszej ceny.

 • Queen Marry :) 2015-05-12 13:31:25

  Z tego można wnioskować, że brud w sklepach Tesco, często nieświeży asortyment i nierzadko wyższe ceny nie są dla nowego prezesa powodami, w których można upatrywać kłopotów tej sieci.

  Oj Ci niedobrzy klienci i konkurencja...

  God bless competitions :))

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,44

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane