PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Ksiądz zbuduje galerię handlową na kościelnej działce?

Autor: gazetakrakowska.pl 18 września 2014 11:14

Proboszcz zakopiańskiej parafii na Krupówkach znów wywołał spore kontrowersje wśród górali. Duchowny chce na kościelnej działce przy deptaku postawić duży sklep - podaje gzetakrakowska.pl.

Zakopane huczy o proboszczu z parafii Świętej Rodziny na Krupówkach. Ks. Bogusław Filipiak planuje postawić na parafialnym gruncie przy zakopiańskim deptaku galerię handlową. Ksiądz galerię chce budować tuż obok kościoła, na placu, gdzie obecnie stoją stoiska z pamiątkami regionalnymi i restauracja. Działka ma około 1300 m kw., obecne można na niej budować obiekty usługowo-mieszkalne.

27 sierpnia ksiądz wystąpił do rady miasta o zmianę w planie zagospodarowania. Plan dla tego miejsca wymaga, by inwestor zapewnił dwa miejsca parkingowe na każde 100 m kw. przyszłej powierzchni handlowej. Ksiądz wystąpił o zniesienie tej konieczności. Argumentuje, że planowany obiekt stanie przy Krupówkach, a więc deptaku, po którym ludzie chodzą pieszo. O zmotoryzowanych klientach przyszłej galerii ksiądz jednak też pomyślał. Miałby ich obsłużyć budowany już dziś parking po drugiej stronie kościoła. Ksiądz buduje go od miesiąca - informuje gazetakrakowska.pl.

Plan pozwala wystawić budynek tak wysoki jak sąsiednie obiekty, czyli na wysokość trzech pięter.  Komisja ekonomiki i urbanistyki rady miasta nie zgodziła się na zdjęcie z księdza obowiązku budowy parkingów. To opinia doradcza, ostateczną decyzję co do opisanej kwestii radni podejmą na najbliższej sesji, która odbędzie się 25 września. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klik 2014-09-18 15:37:13

  Tak i niech wpuści tam Biedrę ,a górale będą się modlić do portugalskich win i oscypków!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane