KT System - akcjonariusz Marcpolu nie dofinansował firmy, bo sytuacja spółki jest niejasna

Autor: Puls Biznesu 24 maja 2016 08:50

KT System - akcjonariusz Marcpolu nie dofinansował firmy, bo sytuacja spółki jest niejasna fot. Marcpol

Do spółki KT System, której wspólnikami są radcowie prawni Wojciech Budny i Leszek Czarny, a prezesem zarządu Maria Wincewicz Budny, od kwietnia należy 60 proc. akcji Marcpolu. Jednak spółka nie dofinansowała sieci sklepów tak jak planowała, bo sytuacja Marcpol-u jest niejasna - czytamy w Pulsie Biznesu.

Od kwietnia do teraz liczba sklepów w Marcpolu skurczyła się z 52 do 41. Pojawiło się też 10 wniosków o upadłość, m.in. ze strony firmy Eurovita, Swiss Bakery, Mitax Turek, Sawex, Sarantis Polska, Grupa Scotia, Rolbud, Konstanty Strus i samego zarządu. 10 maja został ustanowiony tymczasowy nadzorca sądowy. Część sklepów zaopatruje spółka Marcpol Bis, która powstała w kwietniu 2016 roku i ma kapitał zakładowy w wysokości 5 tys. zł. W przypadku części zamkniętych placówek logo Marcpolu nadal widnieje na sklepie, ale prowadzi tam działalność spółka Sklepy Doroty Plus, należąca do Zbigniewa Dworakowskiego, właściciela m.in. dystrybutora wyrobów mięsnych Bruno Tassi. 

Jak wyjaśnia Jacek Cegłowski, p.o. prezesa Marcpolu do Marcpolu należy jedna nieruchomość w Częstochowie, obciążona wieloma hipotekami, a znak towarowy nie ma większej wartości. Nie wskazuje jaki inwestor stoi za spółką KT System, która miała dofinansować Marcpol i wyprowadzić go na prostą. Teraz jednak ze względu na niejasny stan formalny i finansowy wstrzymała się z inwestycjami - podaje Puls Biznesu.

Wojciech Budny jest członkiem rady nadzorczej Zakładów Mięsnych Polonus oraz Philipiak Polska, a także Coffee Polska. Budny jest też właścicielem spółki Marywilska Invest, która powstała w kwietniu 2016 roku. Z kolei udziałowcem spółki komandytowej Marywilska Invest jest spółka BT Bruno Tassi. Wspólnikiem BT Bruno Tassi jest Andrzej Dworakowski, który jest też prezesem zarządu spółki Ertom Trade Plus. Jedynym udziałowcem Ertom Trade jest zaś Ipopema 58 Fundusz Inwestycyjny Zamkniętych Aktywów Niepublicznych. Andrzej Dworakowski jest też prezesem spółki Sklepy Doroty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • John John John - Jaśko 2016-05-24 14:52:25

  Ale galimatias...

  Marcpol słabo płaci i do tego się rozlatuje. Nie wróżę im wielkich sukcesów na przyszłość.

  Jak myślicie kto ich kupi?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane