Kto straci a kto zyska na zakazie handlu w niedziele?

Property News 22 grudnia 2017 09:32

Zakaz handlu w niedzielę będzie nie lada wyzwaniem zarówno dla konsumentów, jak i handlowców. - Trochę chaosu, trochę zawirowania w życiu codziennym, ale w dłuższej perspektywie chaos zostanie opanowany i wydaje się, że będzie łatwiej - mówi Magdalena Frątczak, Senior Director, Head of Retail Agency CBRE.

- Robiliśmy przymiarki do tego, na co wpłynie zakaz handlu w niedziele. Z jednej strony mamy klientów, którzy byli przyzwyczajeni do zakupów w niedziele, jak i przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na taką, a nie inną działalność. Duże sieci, jak i mali partnerzy franczyzowi będą musieli się dostosować się do obowiązującego prawa i liczyć się, że zakaz może wpłynąć na wysokość ich obrotów. Z drugiej strony są deweloperzy i inwestorzy, którzy budowali centra handlowe z myślą, że będą one otwarte przez 7 dni w tygodniu. W nowej sytuacji będą musieli też zrewidować swoje budżety - mówi Magdalena Frątczak, Senior Director, Head of Retail Agency CBRE.

Jak dodaje zmniejszą się m.in. koszty sprzątania, ochrony i utrzymania obiektów. - To jednak może spowodować, że ucierpią rodziny najbardziej potrzebujące, bo osoby pracujące w usługach typu ochrona czy sprzątanie dysponują najmniejszym portfelem. Oni mogą stracić pracę - zauważa ekspert.

Beneficjentami nowych przepisów będzie natomiast branża e-commerce. - Zyskają centra logistyczne, przemysł związany z logistyką i dystrybucją produktów. Skorzysta też branża turystyczna - mówi Magdalena Frątczak.

więcej na www.propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,31

  • Min

    0,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8714

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 684371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane