Które stacje benzynowe mają najszerszy asortyment spożywczy?

Autor: dlahandlu.pl 26 października 2017 13:03

Najbardziej rozbudowane sklepy na stacjach benzynowych potrafią mieć od 2,5 do 3 tys. artykułów w sprzedaży, pokonując tym samym sklepy osiedlowe, których asortyment waha się w granicach od 2 do 2,5 tys. produktów. Polski Instytut Badań Jakości zbadał asortyment 10 największych sieci stacji benzynowych: Amic (d. Łukoil), Bliska, BP, Circle K (d. Statoil), Huzar, Lotos, Moya, Optima, Orlen, Shell - podaje onet.pl

Tajemniczy klienci oceniali wygląd sklepu, szerokość asortymentu m.in. artykułów spożywczych (pieczywo, nabiał paczkowany) alkoholi, kosmetyków i artykułów drogeryjnych, przekąsek, sałatek, wyrobów cukierniczych, dań gotowych, art. motoryzacyjnych (kable rozruchowe, bezpieczniki, ładowarka do telefonu). Kolejną częścią badania było zasięgnięcie porady na temat doboru oleju silnikowego (jakość obsługi klienta) do samochodu. Na koniec tajemniczy klienci kupowali kawę z mlekiem i hot doga i oceniali ofertę gastronomiczną.

Najlepiej zaopatrzone – posiadające najszerszy asortyment – okazały się sklepy na stacjach BP. Niewiele gorzej wypadły sklepy Circle K. Na trzecim miejscu znalazły się od tym względem stacje Orlen.

Zdaniem tajemniczych klientów najlepsza oferta gastronomiczna jest w sklepach na stacjach sieci Orlen. Wyróżnienie ze względu na to kryterium zdobyła sieć Optima (drugiej miejsce) oraz BP (trzecie miejsce).

Polski Instytut Badań Jakości (PIBJA) to niezależny instytut badawczy, specjalizujący się w badaniach konsumenckich. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane