Kukiz'15: Zagraniczne sieci od lat unikają opodatkowania, to karygodne

www.portalspozywczy.pl 15 marca 2016 18:43

Jarosław Sachajko, poseł Kukiz '15 i przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl zwraca uwagę, iż polskie i zagraniczne sieci handlowe są w różnym stopniu dotknięte obciążeniami podatkowymi. - Mam nadzieję, iż PiS skorzysta z propozycji Kukiz`15 i doprowadzi do równego opodatkowania polskich sklepów oraz sieci zagranicznych - zaznacza Jarosław Sachajko.

- Sytuacja, gdy zagraniczne sieci od lat unikają opodatkowania, jest karygodna! Zwłaszcza kiedy polskie podmioty w tym samym czasie wpłacają do budżetu dużo większe kwoty podatków - przyznaje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa.

Odnosząc się do kwestii, czy nowe obciążenia podatkowe mogą w sposób pośredni uderzyć także w producentów oraz dostawców,  Sachajko uważa, że sieci handlowe z pewnością będą szukały oszczędności, ale nie jest to nic nowego. -  Nie straszmy się wzajemnie. Konkurencja na rynku sklepów jest na tyle silna, iż duże sieci handlowe, które zostaną najsilniej obciążone podatkiem - taką mam nadzieję - będą musiały zadowolić się mniejszym zyskiem - wyjaśnia.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • warzywniak z parteru 2016-03-17 08:59:35

    Patologiczny system fiskalny w Polsce mentalnie jest nadal zakorzeniony w PRL. Łupie rodzimych "prywaciarzy" i z wielkimi oczami zachwytu patrzy na Zachód.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane