PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kupcy: W marketach dochodzi do wielu nieprawidłowości

Autor: gazeta.pl 6 lutego 2014 10:08

Stowarzyszenie Kupców Polskich namawia radomian do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie niedzielnego handlu. Wskazują również, ze w marketach dochodzi do wielu nieprawidłowości, ale nikt tego nie kontroluje - podaje gazeta.pl.

Kupcy chcą konkurować z marketami, ale ich zdaniem handel wielkopowierzchniowy jest uprzywilejowany. Już na wejściu do miasta, a potem jeszcze podatkowo. Uważają, że służby finansowe nie są przygotowane do kontrolowania wielkich sklepów, więc pozostają one poza taką kontrolą. Ponadto wielkie sieci są w stanie wymusić na wytwórcy wyprodukowanie tanich towarów bez względu na ich jakość. To zdaniem kupców ma wpływ na konsumentów - ludzie niewyedukowani albo niemający pieniędzy idą do marketu i kupują chleb po 1,8, który na pół roku został zamrożony. A potem umierają ludzie przed "50" - argumentują..

Kupcy wkazują również, że urzędnicy skarbowi potrafią przyjść np. na targowisko na kontrolę i ukarać kasjerkę, która "wydała paragon, ale nie wcisnęła go do ręki kupującego", i karzą mandatami 100, 300 czy 500 zł, bo jest dziura budżetowa - czytamy w serwisie gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2014-02-08 14:37:40

  Brawo nareście Polscy Kupcy podnosza głowę i wstają z kolan!!!. To prawda o wymuszaniu ceny u producenta na dany towar, bo jak nie ugnie się to nie będzie zamawiany, a nowa umowa nie będzie zawarta. I co ma wybrać polski producent, renome jakość czy duże zamówienie i stabilne dostawy do sieci. Np. wyobraście sobie Constar, sokołów które zaczną wymagac zapłąty za dostawę okreslonego produktu według kalulacji-wyjdzie spora bo jakość dobra wówczas market podziekuje oni chca tanio ajak tanio to wiadomo jakim kosztem!!. Przecież ci producenci chodza na pasku u monopolistów polskiego rynku niestety opanowanego przez zagraniczne sieci. Polski odbiorca takiej ceny nie dostanie bo to uzależnione jest od ilości zamówienia.

 • La 2014-02-06 18:10:27

  Polacy wstańcie z kolan nadchodzą godziny prawdy

 • LM 2014-02-06 16:58:30

  A trzeba się tylko dobrze zastanowić i dużo pieniędzy z dużych sieci wpłynie do budżetu.Mase pieniędzy wypływa z Polski do macieżystych firm różnych sieci.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,99

 • Śr

  6,92

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane