PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kupcy z tuneli pod Dworcem Centralnym protestują w obronie swoich lokali

Autor: gazeta.pl 11 sierpnia 2012 21:25

Kupcy z tuneli pod Dworcem Centralnym dniami i nocami nie opuszczają swoich sklepów. Śpią w nich na łóżkach polowych i pilnują, by nie weszli tam nowi najemcy. Administrująca lokalami spółka, która podwyższyła czynsze, nie zamierza jednak im ustąpić - pisze Wyborcza.biz.

"400 procent podwyżki wpływa do kieszeni prywatnej spółki", "700 ofiar ratusza ZDM i WPP sp. z o.o." - z takimi transparentami grupa kilkudziesięciu kupców manifestowała wczoraj kilka godzin w tunelu przy restauracji Mc Donald's.

Protestują co kilka dni już od połowy czerwca. Wtedy z dnia na dzień spółka Warszawskie Przejścia Podziemne, która dzierżawi teren od ZDM i administruje lokalami w tunelach, podniosła kupcom czynsze - nawet o 400 proc. Np. za lokal 46 m kw. zamiast jak dotąd 8 tys. trzeba teraz zapłacić 36 tys. zł miesięcznie. Niektórzy, np. właściciele księgarni, zrezygnowali z działalności. Większość nie chciała się poddać i zaakceptować nowych reguł.

Po kilku tygodniach walki część lokali jest już bez prądu. Do innych, których wynajmujący nie pilnowali non stop, nie można wejść, bo na drzwiach są blokady. Od spółki WPP nie można się niczego dowiedzieć - jej przedstawiciele nie chcą rozmawiać z "Gazetą".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane