Kupcy z Turzyna będą musieli sprzedać centrum handlowe? Trwają negocjacje

Autor: gazeta.pl 15 maja 2015 12:07

Rozmowy z bankiem PKO BP ostatniej szansy. Od ich finału zależy, czy kupcy z Turzyna dalej będą sprzedawać w centrum handlowym, czy będą musieli budynek sprzedać - informuje gazeta.pl.

Dwa dni temu kupiecka spółka Turzyn, która zarządza centrum handlowym Nowy Turzyn, rozpoczęła rozmowy z PKO BP w sprawie restrukturyzacji kredytu. Chodzi o pieniądze, jakie kupcy pożyczyli od banku na budowę centrum u zbiegu al. Bohaterów Warszawy i 26 Kwietnia. Pożyczyli 34 mln zł na 20 lat. Kredyt muszą spłacić do 2029 roku. Jak wynika z informacji "Gazety Wyborczej" spółka wpłaciła już 10 mln zł, niestety większość pochłonęły odsetki i zadłużenie wynosi ok. 31 mln zł. Najpierw miesięczna rata wynosiła ok. 300 tys. zł, potem bank zgodził się na jej obniżenie do ok. 230 tys. zł, ale tylko czasowo.

Kupiecka spółka chce przekonać bank, by zgodził się na wydłużenie okresu spłaty kredytu, co pozwoli na obniżenie miesięcznych rat na stałe.

Kupieckie centrum handlowe otwarto w kwietniu 2011. Zostało wybudowane przez handlowców z dawnego targowiska Turzyn. Wywalczyli oni wieloletnią dzierżawę tego terenu (do 2033 roku).

Jak pisze "GW", centrum zostało źle zaplanowane. Najbardziej atrakcyjny parter podzielony został na małe stanowiska między udziałowców spółki. Na piętra mogły wejść podmioty z zewnątrz, ale tu handel szedł fatalnie.

Jeżeli dojdzie do sprzedaży, to spółka Turzyn będzie musiała najpierw wykupić grunt, na którym stoi centrum handlowe. To 2,5 ha wycenione w 2012 roku na 18 mln zł. Spółka ma prawo pierwokupu. Część kupców organizuje stowarzyszenie, którego celem jest powstrzymanie zarządu spółki przed sprzedażą obiektu.

Więcej na gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,73

  • Min

    2,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane