PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kupuje.to - nowa platforma social selling

Autor: pr 22 marca 2011 09:57

Właściciel marki Tradoro, firma informatyczna z polskim kapitałem, kończy pracę nad platformą Kupuje.to. Na początek, platforma funkcjonować będzie w 100 proc. w ramach serwisu Facebook, wykorzystując jego naturalne środowisko do wdrożenia idei prawdziwego Social Selling, nie zapominając przy tym o możliwości integracji z tradycyjną formą e-commerce, a pośrednio, również z Allegro.

Platforma ma być konkurencją dla serwisu Allegro.-  Kupuje.to bazować będzie na społecznych sieciach, które tworzą sami użytkownicy. Wystawiając przedmiot na aukcję, użytkownik otrzymuje możliwość publikacji informacji na swojej ścianie oraz przesłania zaproszenia do wszystkich swoich znajomych. Sama procedura postawienia aukcji jest ekspresowa (mniej niż minuta), intuicyjna i w pełni darmowa - żadnych opłat i prowizji - informują przedstawiciele nowej platformy.

Rozwiązano również kwestie bezpieczeństwa transakcji. Do wyboru będą dwie formy płatności i dostawy: tradycyjna, np. przelew na konto znajomego sprzedawcy, oraz bezpieczna, obsługiwana w ramach platformy. Kupuje.to porozumiało się z firmą kurierską, która zajmie się bezpiecznymi transakcjami i przesyłką w formie door-to-door.

Twórcy Kupuje.to zapewniają, że ich projekt to spełnienie marzeń o czystym Social Selling. Jednocześnie, zdają sobie sprawę, że tego typu inicjatywy wymagają osiągnięcia masy krytycznej i obiecują, że tak się stanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Katarzyna Ryfka-Cygan 2011-03-22 15:32:42

  Ciekawa jestem czy pomysł się przyjmie. Z tego, co wiem to już teraz użytkownicy Facebooka narzekają na dużą ilość spamu wysyłanego przez znajomych i firmy/organizacje. Można zablokować oczywiście, ale czy blokowanie znajomych w serwisie społecznościowym jest rozwiązaniem? ;)  Allegro działa jednak z jedną zasadniczą różnicą - przedmioty tam sprzedawane przeszukiwały i kupowały osoby bezpośrednio nimi zainteresowane. Natomiast idea Facebooka jest inna, raczej leżąca daleko od serwisu sprzedażowego.  Nie do końca też rozumiem kwestię bezpieczeństwa transakcji - jeśli kupujemy coś od znajomych to chyba nie ma zagrożenia, że zostaniemy oszukani? ;)

 • Aldona Malinowska 2011-03-22 12:23:09

  dziś o 14.00 startuje sprzedajemy.pl :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,50

 • Śr

  7,74

 • Min

  5,91

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane