Kurs akcji Almy wzrósł o 82 proc. Ekspert wyjaśnia dlaczego

www.portalspozywczy.pl 13 stycznia 2017 12:26

Ostatnie wydarzenia w Almie zostały entuzjastycznie przyjęte przez uczestników rynku finansowego. Na przestrzeni miesiąca sąd zdecydował o rozpoczęciu postępowania sanacyjnego, a akcjonariusze o dodatkowej emisji akcji. W konsekwencji kurs akcji wzrósł o 82 proc. - komentuje dla serwisu portalspozywczy.pl Marek Jakubów, ekspert z firmy Roland Berger.

Istnieją dwa prawdopodobne scenariusze na powrót supermarketów na rynek - tłumaczy w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Marek Jakubów, ekspert z firmy Roland Berger.

- Pierwszy scenariusz zakłada przekształcenie Almy w supermarkety o profilu bardziej przystępnym dla przeciętnego Polaka. Za tym scenariuszem przemawia doświadczenie inwestora w segmencie supermarketów - mówi Marek Jakubów.

- W drugim scenariuszu Alma będzie kontynuować funkcjonowanie w formule supermarketów premium. Przykłady bazaru z hali koszyki w Warszawie lub supermarketu EPI z Wrocławia wskazują na zapotrzebowanie na taki format, jednak rynek detalicznego handlu spożywczego premium w Polsce jest ograniczony do centrów największych miast. Tylko dwa markety Almy mają prestiżowe adresy - wyjaśnia ekspert.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    3,01

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane