L. Amaral: Emperia weszła w fazę kupowania wszystkiego po każdej cenie

Autor: Parkiet 20 września 2011 10:26

L. Amaral: Emperia weszła w fazę kupowania wszystkiego po każdej cenie

- To jest jak kupowanie firm na kilogramy, a nie dlatego, że pasują do strategii rozwoju. Emperia wierzy, że dzięki ogłaszaniu kolejnych akwizycji kurs jej akcji pójdzie do góry - powiedział w rozmowie z Parkietem Luis Amaral, prezes Eurocashu.

Prezes Eurocashu w rozmowie z Parkietem mówi, że spółka nie jest zainteresowana Delko, bo tak samo jak w przypadku przejęcia Nadwiślanki nie byłoby to korzystne dla niej.

Na pytanie: Celem arbitrażu jest także ustalenie, czy cena transakcji jest równa wartości bazowej. Czy to oznacza, że nie bierzecie już pod uwagę korekt, o których jest mowa w kontrakcie?

Prezes Eurocashu odpowiada: Umowa mówi jasno, że cena za Tradis to wartość bazowa bliska 926 mln zł powiększona lub pomniejszona o korekty obliczone przez niezależnego audytora (raport w tej sprawie miał być wydany do 28 lutego - red.). Ponieważ Emperia nie chciała współpracować z audytorem, wstrzymując jego prace, przez co nie wydał on raportu, to w efekcie brak jest korekt i cena transakcji równa jest wartości bazowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane