Leclerc rozwija działy BIO w sklepach na terenie całej Polski

Autor: www.dlahandlu.pl 9 lipca 2012 12:40

 Leclerc rozwija działy BIO w sklepach na terenie całej Polski

Zainteresowanie żywnością dietetyczną i ekologiczną wciąż rośnie. W sieci sklepów E.Leclerc, popyt na te artykuły wzrasta z roku na rok o prawie 30 proc. - Porównując uzyskany rezultat chociażby z całościowym wzrostem obrotów sklepu, który wynosi 5,2 proc. w stosunku do poprzedniego roku, możemy z pewnością mówić o popularyzacji tego rynku w Polsce. W tym roku sieć E.Leclerc postanowiła zadbać o rozbudowę przestrzeni BIO w swoich sklepach - informują przedstawiciele sieci.

Odświeżone zostały półki z artykułami ekologicznymi w sklepach E.Leclerc na terenie Polski. Asortyment jest stale powiększany  o certyfikowane produkty ekologiczne, zdrową żywność oraz produkty bezglutenowe i dla cukrzyków.
- Cieszymy się z tego, że klienci coraz częściej wybierają artykuły z półek „ekologicznych" i właśnie dlatego stawiamy na rozwój tego działu w naszych sklepach. Mamy nadzieję, że coraz więcej klientów odkryje i przekona się, że zdrowe odżywianie nie musi się wiązać się ze skomplikowanymi zakupowymi strategiami oraz zwiększonymi wydatkami. - mówi Jean Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc Polska.


E.Leclerc wyraźnie informuje klienta, jakie produkty trafiają do jego koszyka. Stąd podział w nazewnictwie  na produkty „zdrowe" oraz „bio".

E.Leclerc to pierwsza europejska sieć zrzeszająca niezależnych handlowców prowadzących pod wspólnym szyldem ponad 500 sklepów wielkopowierzchniowych we Francji i innych krajach europejskich. W roku 2011 sieć E.Leclerc osiągnęła obroty w wysokości 2648 milionów złotych, czyli aż o 5,2% więcej w stosunku do poprzedniego roku. Obecnie zatrudnia 6200 pracowników w 40 sklepach znajdujących się w 36 miastach na terenie 15 województw.

Czytaj również: E.Leclerc współpracuje z Streetmobile.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,91

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane