PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lekkerland Polska odnotował spadek obrotów o 89 mln euro

Autor: www.dlahandlu.pl 26 kwietnia 2012 10:25

Lekkerland Polska odnotował spadek obrotów o 89 mln euro

W 2011 roku firma Lekkerland AG & Co. KG, zajmująca się hurtową sprzedażą produktów convenience , zwiększyła obroty o około 120 milionów euro, do kwoty 12 319 milionów. Lekkerland Polska osiągnęła przychody w wysokości 726 milionów euro (2 983 miliony złotych polskich) odnotowując spadek obrotów o 89 milionów euro.

- Jesteśmy zadowoleni z poziomu naszego rozwoju - powiedział Michael Hoffmann, dyrektor generalny Grupy Lekkerland. - W szczególności cieszy nas fakt, że udało nam się przedłużyć umowy z naszymi najważniejszymi klientami. Firma była w stanie przekonać do siebie klientów dzięki swojemu dużemu doświadczeniu, atrakcyjnym pakietom, a w wielu przypadkach również długą historią pomyślnej współpracy. „Stabilne i utrzymywane w partnerskim duchu relacje z klientami stanowią podstawę sukcesu naszej firmy - wyjaśnił Michael Hoffmann.

W przyszłości Lekkerland będzie dostawcą wszystkich grup asortymentowych, na które największe spółki paliwowe ogłosiły przetarg w ośmiu krajach Europy.

Ogólnie rzecz biorąc, grupa wygenerowała dochody w wysokości 51 milionów euro, czyli 13 milionów euro mniej, aniżeli rok wcześniej. Po dokonaniu jednorazowej korekty, która zwiększyła dochody osiągnięte w 2010 roku o mniej więcej 10 milionów, skonsolidowany zysk za 2011 rok wzrósł o porównywalny poziom.

Pomimo pewnych utrudnień o charakterze systemowym, wynikających z wprowadzonych przez niektóre kraje obostrzeń w odniesieniu do wyrobów tytoniowych oraz wojen cenowych w obrocie detalicznym, Lekkerland był w stanie zwiększyć sprzedaż również w pozostałej części Europy Zachodniej o 53 miliony euro, do kwoty 4 548 milionów. W 2011 roku w Europie Wschodniej łączna sprzedaż w ramach grupy kapitałowej wyniosła 962 miliony euro, co oznacza stratę w wysokości 8 procent. Spadek ten został zrekompensowany pomyślnym rozwojem sytuacji w Niemczech oraz reszcie Europy Zachodniej.

W 2011 roku firma Lekkerland Polska osiągnęła przychody w wysokości 726 milionów euro (2 983 miliony złotych polskich) odnotowując spadek obrotów o 89 milionów euro. Po uwzględnieniu zmian kursów walutowych oznacza to spadek o 8,1 procenta. Głównym czynnikiem był spadek sprzedaży wyrobów tytoniowych, która zmniejszyła się o 82 miliony euro do łącznego poziomu 659 milionów. - Taki rozwój sytuacji wynikał z różnych powodów, spośród których najważniejszym były podejmowane na szczeblu politycznym działania mające na celu podniesienie cen produktów tytoniowych oraz zwiększenie podatków nakładanych na te wyroby do poziomu zachodnioeuropejskiego, a także utrata głównego odbiorcy wyrobów tytoniowych - mówi Krzysztof Olejniczak, dyrektor ds. finansowych w Lekkerland Polska.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane