Lekkerland wydziela ze struktur działalność w Polsce

www.portalspozywczy.pl 29 kwietnia 2013 15:09

Lekkerland wydziela ze struktur działalność w Polsce

Niemiecka Grupa Lekkerland AG & Co. KG, zajmująca się hurtową sprzedażą produktów convenience, zwiększyła sprzedaż w 2012 roku o 127,2 mln euro do 11,48 mld euro (bez działalności w Europie Wschodniej). Grupa wydziela w swych strukturach działalność w Europie Wschodniej, w tym w Polsce, zgodnie z nową strategią koncentrowania się na core-businessie.

Strategia grupy nazwana "Convenience 2020 - Agenda for Success" skupia się na działalności podstawowej i wymaga zmian strukturalnych.
"Perspektywy na przyszłość są pozytywne. Rok 2012 był dla nas rokiem przemian, w którym zdefiniowaliśmy kluczowe parametry naszego sukcesu w przyszłości i kierunki naszej nowej strategii korporacyjnej" - mówi Michael Hoffmann, prezes Lekkerland AG & Co. KG.

"Nasza strategia Convenience 2020 stawia Lekkerland Group na właściwej drodze do sukcesu. Zdefiniowaliśmy jasne cele, które konsekwentnie realizujemy"- dodał.

W 2013 roku głównymi celami będą znaczne inwestycje w zdolności produkcyjne grupy - w tym inwestycje w takie obszary jak IT, logistyka i HR.

Pozytywne efekty nowej strategii i wyeliminowania negatywnego wpływu na zyski grupy segmentu Europy Wschodniej od 2014 roku będzie skutkowało wyraźną poprawą skonsolidowanego zysku netto od tego momentu.

Zysk netto grupy (włączając wyniki spółek Europy Wschodniej) wzrósł w 2012 roku do 80,3 mln euro z 50,8 mln euro rok wcześniej, głównie dzięki dobrym wynikom w Niemczech. Na wyniki w Niemczech jednorazowy pozytywny wpływ miała sprzedaż spółki zależnej Convenience Concept w ubiegłym roku.

Skonsolidowany zysk netto, skorygowany o segment Europy Wschodniej, wyniósł w 2012 roku 110,7 mln euro i był o 44,7 mln euro wyższy niż w 2011 roku.

Grupa, która działa w ośmiu krajach Europy, ustabilizowała biznes w 2012 roku i zaczęła rozwijać nową strategię skupiając się na działalności podstawowej. Zgodnie z tą strategią Lekkerland zdecydowałą o wydzieleniu w swych strukturach działalność segmentów w Europie Wschodniej.

Grupa przeprowadziła ostrożne analizy działalności w Rumunii, Polsce i w Czechach i oceniła, że w długim terminie nowa strategia nie może być w tych krajach wdrażana z sukcesem. Dlatego pod koniec 2012 roku grupa zdecydowała, że w kwietniu 2013 roku zamknie spółkę w Rumunii i wydzieli ze swojego biznesu działalność w Czechach i w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane