Leroy Merlin rozwija sprzedaż multikanałową

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 1 października 2012 09:42

Spółka Contium wykonała kolejny projekt dla Leroy Merlin. Jest to kolejny krok ekspansji LM na rynku e-commerce. Wersja mobilna, zachowując najważniejsze funkcjonalności pełnej wersji serwisu, przedstawia informacje w formie dostosowanej do ekranów smartfonów. Korzystanie z tej wersji serwisu gwarantuje także oszczędność transferu danych, a dodatkowo wykorzystuje możliwości geolokalizacyjne telefonów oraz atuty ekranów dotykowych.

W dostosowanej do urządzeń mobilnych wersji serwisu leroymerlin.pl zachowane zostały wszystkie najważniejsze funkcjonalności e-sklepu, a co za tym idzie, poza możliwością przeglądania katalogu produktów i działu „Dom z Pomysłem" (artykuły tekstowe i filmy wideo) użytkownik może dokonywać zakupów, zalogować się do swojego konta i korzystać ze schowka.

Layout serwisu i zastosowane rozwiązania technologiczne gwarantują, że serwis mobilny będzie odpowiednio prezentował się na każdym telefonie komórkowym. Współczesne aparaty posiadają rozmaite wymiary ekranów i ich rozdzielczości, dlatego wygląd strony mobilnej LM automatycznie się do nich dostosuje. Nawigacja w wersji mobilnej LM opiera się na dużych, wyraźnych przyciskach i prostym układzie strony, dopasowując się do współczesnych telefonów komórkowych.

Ważną częścią wersji mobilnej, poza katalogiem produktów i sekcją „Dom z Pomysłem", jest lokalizator sklepów sieci Leroy Merlin. W tym miejscu zostały w pełni wykorzystane możliwości geolokalizacyjne urządzeń.

Wdrożona przez Contium mobilna wersja e-sklepu Leroy Merlin jest kolejnym krokiem tej wiodącej na polskim rynku sieci w kierunku rozwoju sprzedaży multikanałowej. Wcześniej, w maju 2012 uruchomiona została nowa wersja serwisu z możliwością zakupu towarów przez Internet. „Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju nowych form sprzedaży. U podstaw tej strategii leży idea multikanałowości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,81

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane