PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Leśne Runo chce zbudować sieć 30 lokali

Autor: dlahandlu.pl 4 kwietnia 2012 15:16

Leśne Runo chce zbudować  sieć 30 lokali

Leśne Runo, operator sieci barów restauracyjnych zlokalizowanych przy głównych trasach komunikacyjnych w kraju przyspiesza rozwój. Przyjęta przez zarząd strategia zakłada zwiększenie liczby prowadzonych restauracji do 30 w ciągu najbliższych 3 lat. Spółka w kwietniu zadebiutuje na NewConnect.

Ostatnio poinformowało o wygranym przetargu na lokalizację przy stacji benzynowej Orlen w Boguszynie przy drodze krajowej nr 8. Pod koniec 2011 roku działalność rozpoczął lokal w Zamościu Starym, znajdujący się w sąsiedztwie stacji paliw BP. Spółka startuje w przetargach oraz prowadzi intensywne negocjacje dotyczące nowych lokalizacji. W planach na kwiecień i maj jest także rozbudowa jednego z najpopularniejszych lokali, a także modernizacja kilku pozostałych.
Aby zrealizować ambitny plan budowy sieci 30 restauracji spółka zacieśnia swoją współpracę z koncernami paliwowymi, dla których przygotowuje specjalną ofertę franczyzy. W tej chwili większość lokali działa przy punktach Orlenu, który stał się dla Leśnego Runa strategicznym partnerem. Jednak w ramach przyjętej strategii sieć prowadzi także rozmowy z właścicielami innych stacji znanych marek.
- Większość restauracji powstała do tej pory przy stacjach Orlenu, na podobnych zasadach współpracować chcemy także z innymi koncernami - mówi Paweł Jachowski, prezes spółki Leśne Runo.

Do czerwca spółka planuje otwarcie 3-4 restauracji.  W połowie zeszłego roku w spółce pojawili się nowi właściciele - notowane na GPW Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne oraz fundusz Tar Heel Capital. To akcjonariusze, którzy deklarują długoterminowe zaangażowanie w spółce oraz wsparcie w realizacji strategii. Od tego czasu Leśnym Runie wprowadzone zostały restrukturyzacyjne. Zamknięte zostały nierentowne lokale, a nowe lokalizacje selekcjonowane są tak by rozwój sieci odpowiadał zmieniającej się w Polce siatce dróg i autostrad. W grudniu zeszłego roku spółka zakończyła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 500 tys zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane