PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Leśne Runo uruchomi 16. lokal przystacyjny

Autor: dlahandlu.pl 16 kwietnia 2012 10:57

Leśne Runo, operator sieci barów dla podróżnych, wygrało przetarg na restauracje przy stacji paliw Orlen. Szesnasty lokal sieci otwarty zostanie w miejscowości Poczesna koło Częstochowy, przy Drodze Krajowej nr 1.

Wstępne plany zakładają otwarcie restauracji w Poczesnej już w maju. Spółka czeka także na wyniki kolejnych przetargów oraz równolegle prowadzi rozmowy z przedsiębiorcami w ramach programu franczyzowego.

Leśne Runo realizuje strategię budowy sieci 30 restauracji w ciągu trzech najbliższych lat i w tym celu znacznie przyspiesza tempo rozwoju. W tym roku planuje otwarcie 3-4 nowych lokali, rozbudowę jednej z najpopularniejszych restauracji oraz modernizację kilku pozostałych lokali. Z nowymi inwestycjami chce zdążyć przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej.
Spółka rozwija się w oparciu o koncepcję tworzenia sieci restauracji w pobliżu stacji paliw. Najwięcej lokali działa przy stacjach Orlen, który stał się dla Leśnego Runa strategicznym partnerem, jednak spółka chce zacieśnić współpracę także z innymi koncernami. Pod koniec zeszłego roku otworzyła nowy lokal przy stacji BP w Zamościu Starym. Tworzona jest także specjalna oferta dla franczyzobiorców stacji paliw, a także samych koncernów. Dzięki niej powstanie jeszcze więcej restauracji działających w oparciu o licencję sieci.
Leśne Runo od momentu pojawienia się w połowie zeszłego roku nowych właścicieli, stabilnych akcjonariuszy, tj. notowanego na GPW Powszechnego Towarzystwa Inwestycyjnego oraz funduszu Tar Heel Capital, przeszło szereg zmian restrukturyzacyjnych. Zamknięto nierentowne lokale, a otwarte zostały restauracje w nowych obiecujących lokalizacjach. W kwietniu spółka planuje debiut na rynku NewConnect, co jest kolejnym krokiem w realizacji strategii prowadzącej m.in. do wzrostu rozpoznawalności marki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane