Letnia fala modernizacji sklepów Lidl

Autor: dlahandlu.pl 24 maja 2017 14:31

Letnia fala modernizacji sklepów Lidl fot. shutterstock

Zgodnie z informacjami na stronie sieci Lidl, tylko w maju firma rozpoczęła remonty ośmiu sklepów. W czerwcu ruszą modernizacje trzech placówek, a w lipcu czterech. Łącznie w ciągu trzech miesięcy rozpoczną się remonty 15 sklepów.

Modernizacje obejmą sklepy w następujących miejscowościach: Myślibórz, Lipno, Pułtusk, Kielce, Warszawa, Ostróda, Głuchołazy, Bytów, Chodzież, Gostynin, Lublin, Rydułtowy, Gryfice, Pyskowice oraz Drawsko Pomorskie.

W 2016 roku sieć Lidl przeprowadziła modernizację w 30 sklepach w całej Polsce. Sieć podkreśla, że będzie kontynuować inwestycje, które trwają już od kilku lat.

- Chcielibyśmy podkreślić, że będziemy kontynuować proces modernizacji. Jest to długofalowe działanie mające na celu zapewnienie naszym klientom najwyższego komfortu i bezpieczeństwa podczas zakupów, jak również dążenie do zrównoważonego rozwoju, sprzyjającego otaczającemu nas środowisku - podawało w grudniu 2016 r. nas biuro prasowe sieci.

Przypomnijmy, że w tym miesiącu Klaus Gehring, CEO sieci Lidl, w rozmowie z niemieckim Spieglem przyznał, że proces modernizacji placówek jest zbyt kosztowny. Inwestycja jest nieopłacalna zwłaszcza w krajach Europy Wschodniej.
Szef Lidla zgodził się, że sklepy powinny wyglądać lepiej, ale cechy nowej koncepcji sklepu są kosztowne i powodują dodatkowe koszty operacyjne, a nie oszczędności. Lidl może być zatem bardziej selektywny, jeśli chodzi o poszczególne elementy nowego wystroju.
Analitycy portalu IGD Retail Analysis przewidują jednak, że Lidl będzie kontynuował program przebudowy sklepów w Niemczech i Polsce.

Swoje placówki sukcesywnie remontuje również Biedronka. W ciągu pierwszego kwartału 2017 r. zmodernizowano 40 placówek. Niedawno proces modernizacji rozpoczął się również w sieci Netto. Dyskonter rozpoczął program modernizacji swoich sklepów w Polsce, która jest drugim co do wielkości międzynarodowym rynkiem firmy. W pierwszej połowie 2017 roku wyremontowanych zostanie około 60 sklepów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane