PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lewiatan: Konkurencja między dyskontami i supermarketami jest wyniszczająca w małych miastach

Autor: portalspozywczy.pl 26 stycznia 2012 09:03

Konkurencja między dyskontami a supermarketami staje się wyniszczająca, szczególnie w małych miejscowościach, gdzie nie ma już miejsca na dwa formaty podobnej wielkości - uważa Wojciech Kruszewski, prezes sieci Lewiatan.

Wzmożona konkurencja sklepów dyskontowych z supermarketami jest nie tylko coraz bardziej widoczna na rynku, ale z pewnością jeszcze się nasili. Ponadto, obserwuje się zjawisko stopniowego zacierania granic pomiędzy formatami sklepów. Dyskonty poszerzają asortyment, wprowadzają więcej marek producenckich, podczas gdy supermarkety umacniają marki własne. Te praktyki są niebezpieczne, bo przy tak wielkim zbliżeniu asortymentów konkurencja staje się wyniszczająca - mówi Wojciech Kruszewski w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

Jego zdaniem, oba formaty mogą koegzystować w bliskiej odległości tylko w większych miejscowościach.

- Pojawiają się natomiast informacje, że zarówno supermarkety sieciowe, jak i dyskonty będą powstawały w miejscowościach o 2 tys. mieszkańców i mniejszych. W tak niewielkich skupiskach nie ma już miejsca na dwa formaty podobnej wielkości - ocenia prezes Lewiatana.

Ocenia on, że zjawisko nasilającej się konkurencji tych dwóch formatów jest niebezpieczne także dla producentów. Jeżeli doszłoby bowiem do daleko idącej koncentracji sieci, wywarłoby to duży wpływ na firmy dostarczające swoje produkty.

 

 

Czytaj więcej w serwisie portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane