PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Libra Project bliżej rozpoczęcia inwestycji w galerię w Olszynie

Autor: Gazeta Olsztyńska/Propertynews.pl 9 lutego 2012 15:32

Libra Project od dwóch lat szykuje się do rozpoczęcia budowy Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Na drodze inwestycji stał jednak brak planu miejscowego. Wszystko wskazuje na to, że projekt nabierze rozpędu. Grzegorz Pękalski, prezes spółki deweloperskiej, zdradził Gazecie Olsztyńskiej, że prace nad uchwaleniem nowego planu są mocno zaawansowane.

Grzegorz Pękalski na łamach Gazety Olsztyńskiej zadeklarował, że spółka Libra Project jest gotowa podpisać z miastem porozumienie w sprawie budowy stadionu przy al. Piłsudskiego. Dodał jednocześnie, że od dwóch lat szykuje się do realizacji Galerii Warmińskiej i już najwyższy czas wystartować z tą inwestycją. Zaznacza, że stadion i centrum handlowe będą budowane w tym samym czasie, ale na dwóch różnych działkach.

Przypomnijmy, że po fiasku rozmów z partnerami, którzy mieli wybudować w formule PPP stadion z galerią handlową przy al. Piłsudskiego (Echo Investment, spółka Miastoprojekt Wrocław i konsorcjum ECE), prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przedstawił nowy plan. Poinformował, że w mieście są cztery inne firmy zainteresowane budową galerii handlowej i z tymi spółkami miasto postara się nawiązać współpracę.

Powierzchnia całkowita dwupoziomowej Galerii Warmińskiej wyniesie blisko 109 tys. mkw. i 38 tys. mkw. powierzchni najmu. Znajdzie się tu 180 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness, kino i amfiteatr, boiska sportowe, a zimą lodowisko. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie wielopoziomowy parking na ponad 1 300 miejsc.

Czytaj więcej na www.propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane