Libra Project zbuduje dwie galerie handlowe

Autor: Gazeta Wyborcza Olsztyn 5 maja 2010 10:48

Spółka Libra Project, która chce wybudować Galerię Warmińską przy ul. Sikorskiego, zainteresowana jest również takim obiektem koło stadionu miejskiego. Rozmowy z ratuszem odbędą się w najbliższych dniach - informuje Gazeta Wyborcza.

Galeria Warmińska ma powstać na górce między marketem budowlanym Praktiker a ul. Tuwima. Libra Project kupiła tę działkę od Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Łączna powierzchnia galerii ma wynieść ponad 100 tys. m kw., z czego powierzchnia użytkowa sięgnie ok. 60 tys. m kw. To byłby największy tego typu obiekt w Olsztynie. Przedstawiciele inwestora mają nadzieję, że jego realizacja zacznie się jeszcze w tym roku, a pierwsi klienci będą mogli robić zakupy za dwa lata.

Władze miasta liczą jednak, że wcześniej rozpocznie się budowa centrum handlowego przy al. Piłsudskiego, na gruncie gminy. To z kolei inwestycja powiązana z powstaniem nowego stadionu miejskiego. Do jej realizacji potrzebny jest jednak prywatny inwestor, który w zamian za wkład finansowy w budowę stadionu, będzie mógł postawić obok centrum handlowe. Tą inwestycją zainteresowała się również Libra Project. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • martinez 2010-09-28 00:02:26

  Prawdopodobnie oficjalna strona 'Galerii Warmińskiej' - www.galeria-warminska.pl . Materiały prasowe dotyczące galerii i zdjęcia obiektu. Ciekawie to wygląda :) trzeba śledzić na bieżąco informacje może będą informować jakie powstaną sklepy

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,13

 • Śr

  5,99

 • Min

  3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201