PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Liczba płatności zbliżeniowych kartami Visa wzrosła 20-krotnie

Autor: dlahandlu.pl 22 marca 2012 13:04

Na przestrzeni roku miesięczna liczba i wartość płatności zbliżeniowych Visa w Polsce zwiększyły się ponad 20-krotnie. W lutym br. Polacy dokonali kartami Visa ponad 2 mln transakcji zbliżeniowych. Liczba terminali wyposażonych w czytniki zbliżeniowe - które mogą akceptować płatności zarówno kartami zbliżeniowymi, jak i smartfonami z aplikacją płatniczą Visa - sięga blisko 60 tys., a do końca roku ma przekroczyć 80 tys.

Pod względem liczby zbliżeniowych kart Visa Polska ustępuje jedynie Wielkiej Brytanii, ale to właśnie w naszym kraju dokonywana jest największa liczba płatności zbliżeniowych Visa; największa jest także ich wartość - dodała Małgorzata O'Shaughnessy, wiceprezes Visa Europe, dyrektor generalna odpowiedzialna za Polskę, Czechy i Słowację. 

Płatności kartami zbliżeniowymi można dokonywać w prawie 60 tys. terminali - na początku 2011 r. było ich nieco ponad 10 tys. - zainstalowanych zarówno w dużych, znanych sieciach, jak np. coffeeheaven, McDonald's, Empik, Rossmann, Shell, Ikea czy Żabka, która intensywnie promuje tę formę płatności w ponad 2,5 tys. swoich placówek, ale i w wielu mniejszych sklepach. 

W ostatnich miesiącach terminale zbliżeniowe stanowiły już 30 proc. terminali instalowanych przez agentów rozliczeniowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane