PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Liczba upadłości hurtowni w lipcu największa od trzech lat

Autor: dlahandlu.pl 3 sierpnia 2016 09:31

Liczba upadłości hurtowni w lipcu największa od trzech lat


W lipcu opublikowano informacje o upadłości 73 polskich przedsiębiorstw (wobec 69 w lipcu ub.r.) Od początku roku opublikowano informacje o 435 upadłościach wobec 465 w tym samym okresie ub. roku (-6%). W handlu odnotowaną największą liczba upadłości hurtowni od trzech lat.

W przemyśle notowano najwięcej upadłości (22), także największych pod względem obrotu firm. Firmy z dwóch krańców: przemysł ciężki, metalurgiczny i maszynowy a także spożywczy. Dużo upadłości firm małych w Małopolsce, z kolei na Mazowszu upada mniej przedsiębiorstw niż przed rokiem, chociaż z reguły są one trochę większe niż w innych regionach.

Upadłości po siedmiu miesiącach jest mniej o 6 proc. niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Tymczasem po I kwartale opublikowanych bankructw było o prawie o 15% mniej niż przed rokiem…
Jak mówi Tomasz Starus, członek zarządu Euler Hermes odpowiedzialny za ocenę ryzyka: „ Etykietę sektora z problemami przejął w lipcu od budownictwa handel i przemysł. Rosnące koszty w handlu (jeszcze przed wejściem wchodzącego od września podatku) sprawiają, że coraz jest mniej chętnych do finansowania czy inwestowania w te mniej rentowne sieci dystrybucyjne czy detaliczne. Produkcja na obydwu krańcach skali (zarówno przemysłu ciężkiego, jak i spożywczego) wiąże się z dużą konkurencją cenową, z której zwycięsko wychodzą tylko ci najwięksi. Parafrazując biblijną mądrość: „dużym będzie dodane, a małym zabrane to, co mają”. Do tego dochodzi oczywiście wiele specyficznych czynników o charakterze bieżącym, które wpływają na popyt (sankcje w handlu z Rosją – nadprodukcja żywności w Europie; kryzys w krajach rozwijających się i niskie ceny surowców – spadek inwestycji i popytu w nich na wyroby maszynowe, nadprodukcja wyrobów metalowych).

 • M.Golebiewska HURTUM 2016-08-08 14:41:51

  Aby przetrwać i się rozwijać należy inwestować w nowe technologie, korzystać z nowych kanałów dotarcia. Przykładowo wejście w eCommerce.

 • Karol 2016-08-03 14:15:44

  "...małym nie zostanie zabrane" o ile spojrzą pozytywnie w kierunku nowych technologii i handlu e-commerce. Kupujący szukają wygodnych i łatwych sposobów zamawiania produktów, a to małe hurtownie, jako najbardziej elastyczne, najłatwiej mogą poradzić sobie z wyzwaniem obsługi klienta z wykorzystaniem e-commerce nastawiając się na obsługę klienta, sprawny proces zamawiania i dobrą logistykę z wykorzystaniem partnerów zewnętrznych. Warto spróbować!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane