PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Lidl i Kaufland rozwijały się w Polsce za pożyczkę z Europejskiego Bank Odbudowy i Rozwoju

www.portalspozywczy.pl 3 lipca 2015 22:28

Lidl i Kaufland rozwijały się w Polsce za pożyczkę z Europejskiego Bank Odbudowy i Rozwoju Grupa Schwarz sieci LiGrupa Schwarz otrzymała prawie miliard dol. na rozwój, fot. Lidl

Lidl i Kaufland pożyczyły prawie miliard dolarów na rozwój we wschodniej Europie m.in. od Banku Odbudowy i Rozwoju po to, aby zapewnić mieszkańcom tych krajów tanią żywność, tworzyć nowe miejsca pracy i otwierać nowe rynki zbytu dla lokalnych producentów - pisze wyborcza.biz za brytyjskim dziennikiem "The Guardian".

Należące do Grupy Schwarz sieci Lidl i Kaufland otrzymały prawie miliard dolarów na rozwój we wschodniej części Europy - m.in. od Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Wsparcie przyznane zostało po to, aby zapewnić mieszkańcom tych krajów tanią żywność, tworzyć nowe miejsca pracy i otwierać nowe rynki zbytu dla lokalnych producentów - donosi brytyjski dziennik "The Guardian".

Obie instytucje ufundowane przez podatników, a kontrolowane przez rządy, mają wspierać rozwój gospodarczy w krajach przechodzących transformację ustrojową. Bank Światowy na dodatek ma starać się ograniczać biedę na świecie.

Pierwsze pieniądze dla Grupy - 100 mln dol. - poszły z IFC w 2004 roku. Fundusze te zostały wydane m.in. na ekspansję w Polsce.

Czytaj więcej w portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • wstyt polacy 2015-12-16 01:29:34

  w trosce o głodnych polaków essesmany ,prezes celuje w 100 mld euro przychodu skurwiele ,tak sie dać łatwo podpuścić szwabom

 • no_logo 2015-07-22 23:24:26

  kuriozum do potęgi!

  z takim kredytem i gotówką w negocjacjach każdy miałby przewagę.

  W Lidlu bywam rzadko, ale ilość ludzi w tym sklepie mnie przeraża. Jak naiwnymi i bezrefleksyjnym narodem jesteśmy.

 • serafin 2015-07-06 14:08:45

  porażka...neokolonializm. won z Polski!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,55

 • Min

  1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane