Lidl i Tesco najpopularniejszymi sieciami w Polsce

Autor: Money.pl 17 maja 2013 12:25

Co jakiś czas Instytut Monitorowania Mediów przeprowadza ranking popularności marketów i sieci handlowych w ramach projektu Kompas Social Media. Z zestawienia z końca 2012 roku wynika, że największą popularnością w Polsce cieszyła się niemiecka sieć marketów Lidl. Na drugim miejscu w rankingu popularności marketów znalazło się Tesco, a na trzecim - Biedronka - informuje serwis Money.pl

Jak podaje Money.pl, w ciągu ostatnich trzech lat estetyka wnętrz sklepów Lidl bardzo się poprawiła i uporządkowała. Co ciekawe, Lidl wcale nie króluje na liście najtańszych sklepów. Za duża popularnością sieci stoi zapewne solidne wsparcie marketingowe. Cały czas trwa głośna kampanii z Karolem Okrasą i Pascalem Brodnickim. Okazało się, że pozyskanie ich twarzy dla sieci to strzał w dziesiątkę.

Tymczasem, według jednego z nowszych zestawień Wirtualnej Polski z marca 2013 roku, na który powołuje sie serwis Money.pl, Lidl plasuje się na jedenastym miejscu w rankingu cen Koszyka WP - czyli zestawienia przykładowych zakupów wykonanych we wszystkich badanych sklepach.

Z kolei drugi pod względem popularności Tesco, w cenowym rankingu Wirtualnej Polski jest dopiero na dwunastej pozycji. Sieć Tesco zdobyło sobie przychylność klientów między innymi przyjazną i wieloletnią już kampanią, której głównym bohaterem jest karykaturalny potencjalny konsument- czyli zabawny Henio i jego urocza małżonka. Trzecia pod względem popularności Biedronka jest natomiast także na trzeciej pozycji w rankingu cen WP - czytamy w Money.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ala 2013-05-17 14:51:55

  Porównuję ceny w Tesco, Realu i Lidlu. Do Reala chodziłabym częściej ,ale mam zbyt daleko. Najdroższe mięso jest w Lidlu. Dlatego tam kupuję tylko mleko UHT , bo robię z niego pyszne jogurty.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,36

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane