Lidl jako pracodawca - wszystko o zatrudnieniu w sieci

Autor: www.dlahandlu.pl 3 lutego 2017 11:23

Lidl jako pracodawca - wszystko o zatrudnieniu w sieci fot. za kariera.lidl.pl

Lidl gwarantuje wszystkim pracownikom umowę o pracę. Zasadnicza część zespołu sieci pracuje na pełen etat, a ok. 90 proc. awansów w firmie to awanse wewnętrzne. Jak zaznacza Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska, pracownik rozpoczynający pracę wie ile będzie zarabiać po roku pracy oraz jak jego warunki zatrudnienia będą kształtować się w dalszym ciągu.

Głosem ostatniej kampanii sieci byli pracownicy Lidla. Jak podkreśla firma, na casting zgłosiło się ich 1300. Bohaterami kampanii stali się pracownicy Lidl Polska –  kilkudziesięciu ambasadorów, którzy sami zgłosili chęć zaangażowania się w działania pracodawcy. Wśród nich znaleźli się pracownicy różnych działów i stanowisk – to osoby pracujące w sklepach, magazynach Lidla, doświadczeni profesjonaliści z centrali, ale także młodzi specjaliści tuż po studiach.

Jeśli chodzi o strukturę zatrudnienia, z uwagi na funkcjonowanie firmy Lidl na rynku polskim trzon kadry pracowniczej stanowią obywatele Polski. Zdarzają się również pracownicy innych narodowości np. Ukraińcy, jest to jednak niewielki odsetek w stosunku do całości zespołu.

- Co istotne firma Lidl gwarantuje wszystkim pracownikom umowę o pracę. Zasadnicza część zespołu Lidl pracuje na pełen etat |(firma nie podaje jednak dokładnej liczby, a pracownicy informują, że większość osób pracuje na 3/4 etatu - red). Praca w niepełnym wymiarze godzin również jest możliwa – taki model zatrudnienia oferujemy osobom, które preferują taki wymiar czasu pracy ze względu na potrzebę przeznaczenia większej ilości czasu dla realizacji innych celów życiowych takich jak np. opieka nad dziećmi (na 1/2 etatu zatrudnionych jest 2 proc. pracowników - red.). Potencjalni pracownicy najczęściej oczekują stabilnych warunków zatrudnienia, możliwości rozwoju, pakietu świadczeń socjalnych oraz atrakcyjnego wynagrodzenia i są to też dla nich główne czynniki motywujące do podjęcia pracy właśnie w handlu - podkreśla nasza rozmówczyni.

Warto podkreślić, że w zależności od obszaru ok. 90 proc. awansów w Lidlu to awanse wewnętrzne. - Doceniamy w ten sposób zaangażowanie naszych pracowników i w pierwszej kolejności dajemy właśnie im możliwość wewnętrznej rekrutacji i objęcia bardziej odpowiedzialnego stanowiska. Taki proces dotyczy wszystkich obszarów firmy, łącznie ze stanowiskiem zastępcy i menadżera sklepu - mówi Aleksandra Robaszkiewicz.

Profil potencjalnego pracownika Lidla uzależniony jest od obszaru, w którym będzie poszukiwać pracy. Inne wymagania dotyczą pracowników magazynów, inne osób zatrudnionych w sklepach czy centrali. - Jednak z pewnością cechy takie jak komunikatywność, dobra organizacja, umiejętność pracy w zespole, zaangażowanie oraz chęć rozwoju są mile widziane w każdym z potencjalnych obszarów zatrudnienia. Więcej szczegółów na temat aktualnych ofert pracy jest dostępnych na naszej stronie kariera.lidl.pl  - zachęca przedstawiciela sieci Lidl.

 • Szwagierek 2017-05-18 13:59:13

  Z pracą w LIDLU jest CH*JOWO. Nigdy nie wiesz o której skończysz. Dostać urlop w tym okresie w którym chcesz? Bardzo ciężko. Jedyne co ludzi chyba tam trzyma to kasa i brak odzewu od innych pracodawców.

 • PK 2017-02-06 09:11:59

  Nuda, ale rozumiem, że kto płaci ten wymaga i tylko dlatego są te sponsorskie teksty.

 • paff 2017-02-04 09:53:37

  A wszystko to dla klasy średniej ...Reteil i employer branding...jakby nie można była powiedzieć po polsku !

  Jesteśmy w Polsce i klienci raczej oczekują komunikatow po polsku. Pani o mediów powinna się stuknąć ostro w blondyński łeb.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane