Lidl ma 700 sklepów w Wielkiej Brytanii. Placówki otwiera w nowoczesnym koncepcie (galeria)

Autor: dlahandlu.pl, za IGD Retail Analysis 16 lutego 2018 12:49

Lidl ma 700 sklepów w Wielkiej Brytanii. Placówki otwiera w nowoczesnym koncepcie (galeria) Fot. Shutterstock

Lidl otworzył w tym tygodniu pięć nowych sklepów w Wielkiej Brytanii i obecnie posiada na tamtym rynku 700 placówek – informuje IGD Retail Analysis. Nowe placówki otwierane są w nowoczesnym i bardziej wygodnym dla klientów koncepcie.

Nowe sklepy w Edynburgu, Stockton on Tees, Hull, Polegate (East Sussex) i Rosehill (południowym Londynie) pokazują, że spółka realizuje program przyspieszenia otwarć. W lipcu ubiegłego roku prezes Christian Härtnagel ogłosił, że Lidl podwoi wskaźnik otwarcia sklepów do 50-60 rocznie w najbliższej przyszłości. Od tego czasu otwarto 30 sklepów. Kolejnych 30 sklepów zostanie zmodernizowanych w roku 2017/18, w ramach planu inwestycyjnego o wartości 1,45 mld funtów.

Nowe sklepy wykorzystują najnowszą koncepcję Lidl, formatu z bardziej przestronną powierzchnią, która ma na celu poprawić wrażenia klientów i wygodę przemieszczania się po sklepie. Większe kasy sprawiają, że proces kasowania jest mniej intensywny dla kupujących, podczas gdy obszary podwójnego pakowania dają więcej czasu klientom na spakowanie zakupów. Sklepy mają również wyróżnione obszary z atrakcyjnymi towarami ze świeżą żywnością, piekarniami w sklepach, ofertą win i zwiększoną przestrzenią dla nieżywnościowych linii WIGIG. Ponadto w nowych sklepach znajdują się również kasy samoobsługowe oraz toalety dla klientów i urządzenia do przewijania dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • purysta językowy 2018-02-16 13:12:58

  W języku polskim mamy odpowiednik dla angielskiej kalki językowej "koncept". Po polsku "koncept" to pomysł...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,88

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane