PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lidl myśli nad wprowadzeniem płatności mobilnych

Autor: Rzeczpospolita 21 listopada 2013 09:05

W 2012 r. wyeksportowaliśmy produkty za 1,25 mld zł, w tym roku spodziewamy się 1,5 mld zł. - mówi Michał Łagunionek, prezes Lidl Polska, w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. Dodaje, że z roku na rok dostawców, z którymi współpracuje sieć pod kątem eksportu, jest coraz więcej. W 2010 r. było ich około 100, po roku już 120, a w tej chwili to około 150 producentów.

Zdaniem prezesa Lidl Polska, nasza żywność zasmakowała Europejczykom, dlatego coraz chętniej ją kupują. Dodatkowo tak jak w Polsce Lidl organizuje tygodnie z kuchniami, np. włoską, grecką czy francuską, tak w sklepach Lidl w Irlandii czy Wielkiej Brytanii promowana jest kuchnia polska, ze szczególną ekspozycją produktów w placówce i wsparciem działań reklamowych.

Michał Łagunionek zauważa, że na stale zmieniającym się rynku nazwy formatów, które powstały wiele lat temu, dziś są już nieaktualne. Jest to tylko klasyfikacja znana branżowym ekspertom, a różnicowanie na przykład na supermarkety czy dyskonty nie ma większego znaczenia. Konsumenci chodzą do sklepów konkretnych marek, a nie formatów. Ponadto, jak dodaje prezes, Lidl obserwuje możliwości rozwoju pod katem wprowadzania dodatkowych usług, dotyczy to także płatności mobilnych - czytamy w Rzeczpospolitej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane